Wydarzenia - zapowiedzi » Konferencja i raport pn. „Elektromobilność i paliwa alternatywne w Polsce do 2030 roku z perspektywy rynkowej i regulacyjnej”

Konferencja i raport pn. „Elektromobilność i paliwa alternatywne w Polsce do 2030 roku z perspektywy rynkowej i regulacyjnej”

3 kwi 2024 Brak komentarzy

Elektromobilność niewątpliwie jest jednym z ważniejszych globalnych megatrendów. Jednocześnie dekarbonizacja i wzrost efektywności transportu jest jednym z priorytetowych obszarów rozwojowych krajów Unii Europejskiej. Dynamiczny rozwój rynku pojazdów zelektryfikowanych stwarza wiele szans, ale również wyzwań zmieniając dotychczasowy status quo nie tylko w sektorze transportu, ale również energetyki. Rodzi to wiele pytań o optymalny sposób kształtowania niskoemisyjnego, efektywnego ale również taniego i niezawodnego sektora transportu.

Konferencja i raport pn. „Elektromobilność i paliwa alternatywne w Polsce do 2030 r. z perspektywy rynkowej i regulacyjnej” odbędzie się 12 kwietnia 2024, godz. 08:30-17:00 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Szturmowa 1/3, Warszawa).

Podczas konferencji poruszone zostaną kwestie związane z kluczowymi aspektami rozwoju rynku elektromobilności i zastosowania paliwa alternatywnych w transporcie, w tym:

  1. Główne trendy rozwoju elektromobilności i paliw alternatywnych oraz dostępny koszyk rozwiązań w każdym z segmentów transportu, zmiany układów sił w globalnym przemyśle motoryzacyjnym, strategie rozwoju transportu niskoemisyjnego czołowych graczy światowych, plany produkcji i eksportu pojazdów elektrycznych oraz wykorzystujących paliwa alternatywne państw o silnej pozycji w globalnym rynku motoryzacyjnym i transportowym.
  2. Regulacje prawne i zobowiązania międzynarodowe, m. in. w zakresie budowy infrastruktury ładowania i tankowania pojazdów, norm emisji spalin, wykorzystania energii odnawialnej w sektorze transportu oraz kształtowania globalnego systemu transportu zbiorowego.
  3. Sytuacja rynkowa pojazdów z napędami alternatywnymi w różnych sektorach transportu, dostępność pojazdów, dostępność oraz koszty paliw alternatywnych i energii elektrycznej, ceny pojazdów i koszty eksploatacyjne (w tym tzw. Total Cost of Ownership – TCO), najnowsze trendy w obszarze B+R pojazdów oraz poszczególnych podzespołów (np. baterii).
  4. Wyzwania związane z budową infrastruktury ładowania i tankowania pojazdów nisko i zeroemisyjnych.
  5. Wyzwania i dobre praktyki w zakresie wdrażania pojazdów zeroemisyjnych w autobusowym transporcie publicznym.
  6. Kształtowanie innowacyjnego oraz niskoemisyjnego, krajowego systemu transportu i mobilności – transport lotniczy, kolejowy, drogowy, wodny, mikromobilność, huby przesiadkowe.

Szczegóły: www.emobilityconference.pl

Źródło: Instytut Energetyki – Państwowy Instytut Badawczy 

Wpis został opublikowany 3 kwi 2024 w następujących kategoriach: Wydarzenia - zapowiedzi. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz