Sport w energetyce » TAURON napędza Hokej Ligę i Polską Ligę Hokeja Kobiet

TAURON napędza Hokej Ligę i Polską Ligę Hokeja Kobiet

29 sie 2023 Możliwość komentowania TAURON napędza Hokej Ligę i Polską Ligę Hokeja Kobiet została wyłączona

TAURON Hokej Liga i TAURON Liga Hokeja Kobiet to nowe nazwy krajowych rozgrywek hokejowych. Grupa TAURON będzie wspierała również w najbliższych 4 latach polskie reprezentacje hokejowe. Zaangażowanie w hokej na lodzie to element  współpracy energetycznego lidera z Polskim Komitetem Olimpijskim.

– Dzięki partnerstwu z Polskim Komitetem Olimpijskim będziemy w najbliższych latach blisko współpracować z hokejem na poziomie reprezentacyjnym i ligowym. Hokej jest bardzo popularny na południu Polski, gdzie koncentrujemy naszą działalność biznesową. Przypomnę, że 4 najlepsze zespoły z ub. sezonu reprezentują woj. śląskie i małopolskie – wyjaśnia Artur Warzocha, Wiceprezes Grupy TAURON. – Na poziomie reprezentacyjnym nasi hokeiści awansowali w tym roku do elity. Liczymy na dobre występy naszej reprezentacji w turnieju prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026, który odbędzie się w Sosnowcu – dodaje Prezes TAURONA.

W ramach zainicjowanej w lipcu współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim TAURON wspiera kilka dyscyplin sportowych, w tym właśnie polski hokej. Energetyczny lider poza rozgrywkami ligowymi mężczyzn i kobiet został też partner polskich reprezentacji oraz polskiej drużyny kobiecej Metropolia Silesia, grającej w międzynarodowej lidze European Women’s Hockey League.

Sezon rozgrywkowy 2023/2024 TAURON Hokej Ligi startuje 8 września 2023 r. Ten czas będzie dla drużyny wyjątkowy, bo w maju 2024 r. po ponad 2 dekadach przerwy, reprezentacja Polski, w której skład wchodzą zawodnicy TAURON Hokej Ligi, zagra w mistrzostwach świata elity. Natomiast 9 września, dzień po inauguracji męskiej ligi, sezon zasadniczy i rozgrywki rozpocznie TAURON Liga Hokeja Kobiet.

– Polski hokej rozwija się, jest coraz silniejszy, także dzięki wsparciu tak potężnej firmy jak TAURON Polska Energia. Dziękuję TAURONOWI za zaufanie. TAURON Hokej Liga zapowiada się pasjonująco, bo potentaci wzmocnili się, a drużyny, które w poprzednich rozgrywkach, były na dole ligowej tabeli, zbudowały mocne składy. Ten sezon jest bardzo ważny, bo zdecydowana większość reprezentantów kraju gra w naszej lidze, a w maju 2024 r. reprezentacja Polski po 22 latach przerwy wystąpi w mistrzostwach świata elity. Terminarz ligowy został tak skonstruowany, aby w fazie play-off było mniej przerw. Reprezentanci będą mieć czas, by przejść płynnie do bezpośrednich przygotowań przed globalnym świętem hokeja w Czechach – mówi Andrzej Gut, Prezes Polish Ice Hockey Events Department, spółki, która organizuje hokejowe rozgrywki w Polsce.

Jako partner tytularny Grupa TAURON będzie wspierała ligę mężczyzn jak i kobiet polskiego hokeja na lodzie, który wymaga odpowiedniego i profesjonalnego zaplecza technicznego i personalnego.

TAURON poszerza zakres zaangażowania w polski sport, a dzięki współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim zyskał oficjalne członkostwo w Polskiej Rodzinie Olimpijskiej i stał się mecenasem sportowców, w tym Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Grupa TAURON poza hokejem na lodzie, w szczególny sposób będzie wspierała także takie dyscypliny jak gimnastyka, wrotkarstwo czy lotnictwo sportowe.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 29 sie 2023 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Zapisując się do Newslettera otrzymasz bezpłatny dostęp do każdego wydania dwumiesięcznika „Nowa Energia”.

Warto zobaczyć