Sport w energetyce

Kolarskie święto zawita w weekend do Bydgoszczy

W niedzielę, 27 sierpnia odbędzie się największy wyścig kolarski w Bydgoszczy, któremu towarzyszyć będzie wiele rowerowych atrakcji dla fanów dwóch kółek. Organizatorzy wraz Eneą – sponsorem tytularnym zawodów – zapraszają do kibicowania i udziału wszystkich rowerzystów, niezależnie od wieku, posiadanego roweru czy poziomu zaawansowania!

Enea Bydgoszcz Cycling Challenge to wyścig kolarski, który odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia w samym centrum Bydgoszczy. Uczestnicy będą rywalizować na widowiskowych pętlach o długości 3,3 km, z podjazdem na Trasę Uniwersytecką oraz metą w okolicy Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Centrum Handlowego Focus. Na starcie zameldują się znakomici zawodnicy z całego kraju, w tym ambasador zawodów: Sylwester Szmyd (jeden z najlepszych w historii polskich kolarzy, obecnie dyrektor sportowy w drużynie Bora-hansgrohe) oraz Filip Maciejuk z drużyny Bahrain Victorious, medalista Mistrzostw Świata juniorów i mulimedalista Mistrzostw Polski.

Serdecznie zapraszam do kibicowania i rowerowej zabawy na wyścigu Enea Bydgoszcz Cycling Challenge! Bydgoszcz jest miastem z bogatymi tradycjami rowerowymi, które chcemy kontynuować. To wydarzenie to nie tylko widowiskowy wyścig kolarski, ale także rowerowe atrakcje dla kibiców i mieszkańców Bydgoszczy. Do zobaczenia w niedzielę na Trasie Uniwersyteckiej!  powiedział Sylwester Szmyd, Ambasador Zawodów.

W trakcie trwania zawodów głównych odbędą się także wyścigi dla dzieci i młodzieży oraz rowerowa gra miejska z atrakcyjnymi nagrodami, w której mogą wziąć udział całe rodziny! Warto nie tylko kibicować, ale też aktywnie wziąć udział w niedzielnych zawodach: wystarczy zabrać rower i pojawić się w okolicach Trasy Uniwersyteckiej od 10:00 do 18:00.

Wspólnie z partnerami wydarzenia przygotowaliśmy szereg bezpłatnych rowerowych atrakcji, w których może wziąć udział każdy posiadacz roweru, niezależnie od wieku czy poziomu sprawności! W niedzielę, w miasteczku zawodów oraz na terenie Centrum Handlowego Focus, czeka mnóstwo atrakcji, w których można sprawdzić swoją formę, ale też wiedzę o bezpieczeństwie na drodze czy zdrowym odżywianiu. W przerwie zawodów głównych, od godziny 15:15, odbędą się zawody dla dzieci Enea Bike Fun. Do udziału zapraszamy wszystkich młodych fanów dwóch kółek w wieku od 8 do 16 lat. Udział jest bezpłatny, konieczne jest jedynie wypełnienie krótkiego zgłoszenia w biurze zawodów − powiedział Aleksander Skorecki, Współorganizator Zawodów.

 Rowerowa gra miejska to propozycja skierowana dla wszystkich, także rodzin z dziećmi. Celem jest odwiedzenie jak największej ilości punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie, które są zlokalizowane w najciekawszych miejscach Bydgoszczy. Wystarczy zarejestrować się w biurze zawodów, pobrać numer startowy i uruchomić na smartfonie specjalną aplikację, w której wgrana jest trasa. Osiągnięcie minimalnego poziomu 5 punktów kontrolnych powinno zająć maksymalnie godzinę i będzie doskonałą okazją do podjęcia sportowego wyzwania np.: z dziećmi. Można też pokusić się o zdobycie kompletu 15 lokalizacji, co będzie wyzwaniem nawet dla doświadczonych rowerowych turystów! Rowerowa Gra Miejska jest również bezpłatna, odbędzie się w sobotę i niedzielę, a jej ukończenie gwarantuje otrzymanie kolarskiego bidonu lub profesjonalnych skarpetek − zaprasza Jakub Kubiński, Współorganizator Zawodów.

Enea, sponsor tytularny zawodów, przygotowała dla zawodników, kibiców i mieszkańców Bydgoszczy dwie Strefy z wieloma aktywnościami. Jedna zlokalizowana w CH Focus, druga – Rodzinna w centrum miasta, obie otwarte od godz. 9 do 18.  W pierwszej Strefie znajdą się m.in. symulatory kolarskie i okulary VR, a dla najmłodszych maszyna do łapania pluszaków. W Strefie Rodzinnej nie zabraknie warsztatów chemicznych, czy tych związanych z wytwarzaniem prądu. Enea przygotowała także pokazy energii odnawialnej z użyciem klocków LEGO Education, grę Pacman, cymbergaj i ręczny generator prądu na korbę.

Enea od lat jest zaangażowana w sport i jako firma odpowiedzialna społecznie stawia sobie za cel promowanie aktywnego stylu życia, dbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Widzimy rosnącą popularność kolarstwa w Polsce – coraz więcej osób uprawia tę dyscyplinę, także pracowników Enei. Dlatego z radością wspieramy bydgoskie zawody Enea Bydgoszcz Cycling Challenge. Już teraz życzymy zawodnikom radości z uczestnictwa w wyścigu i najlepszych wyników, a kibicom wyjątkowej zabawy i energii do dopingowania! –  powiedziała Berenika Ratajczak, Rzecznik Prasowy Enei.

– Wszystkich miłośników dwóch kółek zachęcamy do udziału w sportowej imprezie. Enea Bydgoszcz Cycling Challenge to wydarzenie dla rowerzystów chcących sprawdzić swoje możliwości i przeżyć przygodę z rowerem. W wyścigu mogą wziąć udział zarówno doświadczeni kolarze, jak i amatorzy – powiedział Gregory Pertus, Dyrektor CH Focus w Bydgoszczy i dodaje: – kolarstwo to wspaniała dyscyplina sportu, dlatego bez wahania włączyliśmy się w przygotowania tegorocznych zawodów. Enea Bydgoszcz Cycling Challenge służą nie tylko upowszechnianiu kolarstwa jako wszechstronnej formy ruchu, ale również promocji Bydgoszczy i propagowaniu aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród naszych mieszkańców.

Plan Enea Bydgoszcz Cycling Challenge 27 sierpnia 2023 r.:
11:00 – wyścigi eliminacyjne I (rowery szosowe)
12:00 – wyścigi eliminacyjne II (rowery szosowe)
13:00 – wyścig rowerów innych
14:00 – 15:15 – Wielki Finał (rowery szosowe)
15:15 – 16:00 – bezpłatne rowerowe zawody dla dzieci i młodzieży Enea Bike Fun
16:00 – 18:00 – Indywidualna jazda na czas

Zawody główne składają się z dwóch części:

  • Wyścigów eliminacyjnych i Wielkiego Finału na widowiskowych pętlach o długości 3,3km
  • Jazdy Indywidualnej na czas na dystansie 3 pętli (10 km).

Oprócz rywalizacji dla dorosłych, odbędą się też zawody dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych oraz rajd rowerowy dostępny dla każdego fana dwóch kółek, także amatora. W sobotę i niedzielę od 9:00 do 21:00 odbywa się też rowerowa gra miejska: Rower Dodaje Energii. Zapisy na zawody główne są cały czas otwarte. Można zgłaszać się na stronie www.CyclingChallenge.pl oraz w biurze zawodów (w sobotę od 9:00 do 21:00 i niedzielę od 9:00 do 15:00). Komplet informacji o zawodach, ich harmonogram oraz mapy tras znajdują się na stronie www.CyclingChallenge.pl

Wydarzenia towarzyszące:

Rowerowa Gra Miejska – w ostatni weekend wakacji 26 i 27 sierpnia weź udział w rowerowej akcji i odbierz profesjonalne skarpetki kolarskie lub rowerowy bidon! Zgłoś się do biura zawodów w Centrum Handlowym FOCUS, wypełnij zgłoszenie, odbierz numer startowy i weź udział w rowerowej grze miejskiej towarzyszącej zawodom Enea Bydgoszcz Cycling Challenge. Twoim zadaniem będzie odwiedzenie punktów kontrolnych, które umieściliśmy w najpiękniejszych lub najbardziej znanych miejscach Bydgoszczy. Zarejestruj swój przejazd w specjalnej aplikacji „Aktywne Miasta” i powalcz o nagrody. Nagrodzimy też najmłodszego i najstarszego uczestnika/uczestniczkę, a na zgłaszające się do akcji w minimum 5 osób czeka dodatkowy prezent – żel energetyczny w pakiecie!

Zjedź rowerem po Trasie Uniwersyteckiej – dodatkową nagrodą dla uczestników akcji jest możliwość zjechania rowerem z Trasy Uniwersyteckiej i podziwiania panoramy Bydgoszczy! Aby zjechać należy zebrać minimum 5 punktów kontrolnych i pojawić się w niedzielę, 27 sierpnia o godzinie 15:30 na szczycie Trasy Uniwersyteckiej. Zjazd nastąpi w przerwie zawodów Enea Bydgoszcz Cycling Challenge, zbiórka do zjazdu: Wojska Polskiego 7, przy kościele Św. Jadwigi. Uwaga: podczas zjazdu można będzie wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Zawody dla dzieci i młodzieży: ENEA Bike-Fun – najmłodszych fanów sportu zapraszamy do rywalizacji w zawodach dla dzieci i młodzieży: Enea Bike Fun.  Zostaną one rozegrane w niedzielę, 27 sierpnia 2023, w godzinach 15:15-16:00. Zawody odbywają się w formule FUN, każdy finisher otrzyma niespodziankę na mecie. Start w zawodach jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji w biurze zawodów w Centrum Handlowym Focus. Zgłoszeń można dokonywać w towarzystwie osoby dorosłej (rodzica lub opiekuna prawnego), w niedzielę 27 sierpnia w godzinach 12:00-15:00. Obowiązuje limit 100 uczestników na wszystkie biegi łącznie.

Źródło: ENEA SA 

Działy

Reklama