Sport w energetyce » PGE Superpuchar PLE po raz trzeci zagości nad polskim morzem

PGE Superpuchar PLE po raz trzeci zagości nad polskim morzem

24 sie 2023 Możliwość komentowania PGE Superpuchar PLE po raz trzeci zagości nad polskim morzem została wyłączona

Już trzeci rok z rzędu w Trójmieście odbędzie się PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej. W dniach 25-27 sierpnia br. nad polskie morze przyjadą gracze esportowi i kibice z całej Polski, a Gdańsk po raz kolejny stanie się centrum gamingowo-esportowej rozgrywki.

Esportowe emocje w najlepszym wydaniu

Polska Liga Esportowa i PGE Polska Grupa Energetyczna po raz kolejny zorganizują w Trójmieście PGE Superpuchar PLE. Po zeszłorocznej realizacji w Gdyni, tym razem najlepsi esportowcy z Europy zagrają na Stadionie Letnim w Gdańsku. Podczas tegorocznej edycji PGE Superpucharu kibice przede wszystkim będą mogli podziwiać zmagania czterech czołowych ekip Counter-Strike: Global Offensive w turnieju o puli 20 tys. dolarów. Na plaży w Gdańsku zjawi się m.in. Into the Breach z Karolem “rallenem” Rodowiczem czy Pompa Team prowadzona przez Janusza “snaxa” Pogorzelskiego.

W piątek, 25 sierpnia, na plaży w Gdańsku odbędzie się również Summer Draft Cup, czyli wyjątkowy turniej z popularnymi twórcami, zawodnikami esportowymi i przedstawicielami społeczności.

Edukacja i zabawa

Oprócz rozgrywek esportowych na plaży w Gdańsku pojawi się też strefa Free2Play, Szachosfera oraz strefy z atrakcjami od Monte Snack czy G2A. W sobotę, 26 sierpnia, odbędą się również panele edukacyjne dla graczy i ich rodziców, w którym udział wezmą specjaliści w tematyce psychologii, aktywności fizycznej czy zdrowego odżywiania. Ponadto, podczas PGE Superpucharu będzie można spotkać popularnych twórców internetowych tj. Medusa, Izak, Blowek czy Mateo.

– Już od 3 lat współpracujemy z Polską Ligą Esportową przy rozgrywkach PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE i wydarzeniu PGE Superpuchar PLE. W naszej działalności sponsoringowej dużą wagę przykładamy do walorów edukacyjnych, dlatego w br. w ramach  PGE Superpucharu PLE, odbędą się nie tylko rozgrywki esportowe, ale także zajęcia edukacyjne. Dodatkowo, w br. rozszerzyliśmy nasze działania o kolejny projekt PGE Nowy Poziom PLE, który jest naszą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie edukacji młodych ludzi w tej dyscyplinie – Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

– 3 rok z rzędu, wspólnie z PGE Polską Grupą Energetyczną, tworzymy wyjątkowy turniej gamingowo-esportowy nad polskim morzem. Z roku na rok staramy się rozwijać event i mam nadzieję, że osoby, które były z nami w poprzednich latach zobaczą te innowacje. Nie mam wątpliwości, że będzie to święto polskiej społeczności esportowej. Przygotowaliśmy aktywności dla wszystkich grup wiekowych – będą ciekawe strefy tematyczne, elementy sportowe, twórcy internetowi, innowacyjne turnieje i rozgrywki esportowe na najwyższym poziomie. Zapraszam wszystkich serdecznie na weekend w Gdańsku, na pewno nie będziecie się nudzić – Paweł Kowalczyk, Prezes Zarządu Polskiej Ligi Esportowej.

Ukoronowaniem weekendu będą mecze Monte Snack All-Star PLE. Najpierw zawodnicy polskiej drużyny gwiazd zmierzy się z ekipą gwiazd międzynarodowych, a następnie z przedstawicielami społeczności, którzy brali udział w Monte Snack All-Star Challenge. PGE Superpuchar PLE to unikatowe wydarzenie esportowo-gamingowe organizowane od 2021 r. w Trójmieście przez Polską Ligę Esportową. PGE wspiera wydarzenie od pierwszej edycji.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Wpis został opublikowany 24 sie 2023 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Zapisując się do Newslettera otrzymasz bezpłatny dostęp do każdego wydania dwumiesięcznika „Nowa Energia”.

Warto zobaczyć