Sport w energetyce

PGE Superpuchar PLE po raz trzeci zagości nad polskim morzem

Już trzeci rok z rzędu w Trójmieście odbędzie się PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej. W dniach 25-27 sierpnia br. nad polskie morze przyjadą gracze esportowi i kibice z całej Polski, a Gdańsk po raz kolejny stanie się centrum gamingowo-esportowej rozgrywki.

Esportowe emocje w najlepszym wydaniu

Polska Liga Esportowa i PGE Polska Grupa Energetyczna po raz kolejny zorganizują w Trójmieście PGE Superpuchar PLE. Po zeszłorocznej realizacji w Gdyni, tym razem najlepsi esportowcy z Europy zagrają na Stadionie Letnim w Gdańsku. Podczas tegorocznej edycji PGE Superpucharu kibice przede wszystkim będą mogli podziwiać zmagania czterech czołowych ekip Counter-Strike: Global Offensive w turnieju o puli 20 tys. dolarów. Na plaży w Gdańsku zjawi się m.in. Into the Breach z Karolem “rallenem” Rodowiczem czy Pompa Team prowadzona przez Janusza “snaxa” Pogorzelskiego.

W piątek, 25 sierpnia, na plaży w Gdańsku odbędzie się również Summer Draft Cup, czyli wyjątkowy turniej z popularnymi twórcami, zawodnikami esportowymi i przedstawicielami społeczności.

Edukacja i zabawa

Oprócz rozgrywek esportowych na plaży w Gdańsku pojawi się też strefa Free2Play, Szachosfera oraz strefy z atrakcjami od Monte Snack czy G2A. W sobotę, 26 sierpnia, odbędą się również panele edukacyjne dla graczy i ich rodziców, w którym udział wezmą specjaliści w tematyce psychologii, aktywności fizycznej czy zdrowego odżywiania. Ponadto, podczas PGE Superpucharu będzie można spotkać popularnych twórców internetowych tj. Medusa, Izak, Blowek czy Mateo.

– Już od 3 lat współpracujemy z Polską Ligą Esportową przy rozgrywkach PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE i wydarzeniu PGE Superpuchar PLE. W naszej działalności sponsoringowej dużą wagę przykładamy do walorów edukacyjnych, dlatego w br. w ramach  PGE Superpucharu PLE, odbędą się nie tylko rozgrywki esportowe, ale także zajęcia edukacyjne. Dodatkowo, w br. rozszerzyliśmy nasze działania o kolejny projekt PGE Nowy Poziom PLE, który jest naszą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie edukacji młodych ludzi w tej dyscyplinie – Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

– 3 rok z rzędu, wspólnie z PGE Polską Grupą Energetyczną, tworzymy wyjątkowy turniej gamingowo-esportowy nad polskim morzem. Z roku na rok staramy się rozwijać event i mam nadzieję, że osoby, które były z nami w poprzednich latach zobaczą te innowacje. Nie mam wątpliwości, że będzie to święto polskiej społeczności esportowej. Przygotowaliśmy aktywności dla wszystkich grup wiekowych – będą ciekawe strefy tematyczne, elementy sportowe, twórcy internetowi, innowacyjne turnieje i rozgrywki esportowe na najwyższym poziomie. Zapraszam wszystkich serdecznie na weekend w Gdańsku, na pewno nie będziecie się nudzić – Paweł Kowalczyk, Prezes Zarządu Polskiej Ligi Esportowej.

Ukoronowaniem weekendu będą mecze Monte Snack All-Star PLE. Najpierw zawodnicy polskiej drużyny gwiazd zmierzy się z ekipą gwiazd międzynarodowych, a następnie z przedstawicielami społeczności, którzy brali udział w Monte Snack All-Star Challenge. PGE Superpuchar PLE to unikatowe wydarzenie esportowo-gamingowe organizowane od 2021 r. w Trójmieście przez Polską Ligę Esportową. PGE wspiera wydarzenie od pierwszej edycji.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Działy

Reklama