Edukacja » Energetyczna Kariera z PGE Energia Ciepła. Energetyk – zawód…

Energetyczna Kariera z PGE Energia Ciepła. Energetyk – zawód przyszłości

30 Cze 2020 Możliwość komentowania Energetyczna Kariera z PGE Energia Ciepła. Energetyk – zawód przyszłości została wyłączona Share 'Energetyczna Kariera z PGE Energia Ciepła. Energetyk – zawód przyszłości' on Facebook Share 'Energetyczna Kariera z PGE Energia Ciepła. Energetyk – zawód przyszłości' on Email Share 'Energetyczna Kariera z PGE Energia Ciepła. Energetyk – zawód przyszłości' on Print Friendly

Analiza zmian zachodzących w polskiej gospodarce, na rynku pracy oraz w strukturze zatrudnienia w zakładach produkcyjnych skłoniła PGE Energia Ciepła do realizacji projektu pod nazwą „Energetyczna Kariera” wspólnie ze szkołami średnimi o profilu technicznym. To projekt „szyty na miarę” potrzeb i wyzwań współczesnej branży ciepłowniczej.

– Kształcenie zawodowe, obok szkolnictwa wyższego, ma największy wpływ na przygotowanie nowoczesnych kadr dla polskiej energetyki. Potrzeby współczesnej branży ciepłowniczej są przez nas oszacowane. Przygotowując się na to wyzwanie prowadzimy projekt oparty na szerokiej i aktywnej współpracy pomiędzy elektrociepłowniami należącymi do PGE Energia Ciepła oraz technikami i szkołami zawodowymi, które funkcjonują w ich otoczeniu – mówi Przemysław Kołodziejak, p.o. Prezesa Zarządu PGE Energia Ciepła.

PGE Energia Ciepła stawia na ciągły rozwój, inwestowanie w pracowników, wprowadzanie nowoczesnych technologii. Najbliższe miesiące i lata to czas nowych inwestycji prośrodowiskowych w elektrociepłowniach PGE Energia Ciepła. Młodzi energetycy będą mieli szansę uczestniczyć w transformacji technologicznej polskiego ciepłownictwa.

Projekt Energetyczna Kariera w PGE Energia Ciepła w pierwszej kolejności zakłada umożliwianie uczniowi nauki zawodu w rzeczywistych warunkach pracy, poznanie elektrociepłowni oraz zaznajomienie się z konkretnymi stanowiskami poprzez praktyki i staże.

Obecnie PGE Energia Ciepła współpracuje w ramach Energetycznej Kariery z 10 szkołami, znajdującymi się w: Krakowie, Gdańsku, Toruniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Lublinie. W ramach projektu ponad 600 uczniów uczestniczyło w lekcjach na terenie różnych elektrociepłowni Spółki, pond 120 uczniów odbyło praktyki zawodowe, a 35 absolwentów już pracuje w zawodzie energetyka w różnych lokalizacjach PGE Energia Ciepła.

Źródło: PGE Energia Ciepła S.A.

Wpis został opublikowany 30 Cze 2020 w następujących kategoriach: Edukacja. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć