Edukacja » Dzień Elektryka z TAURONEM

Dzień Elektryka z TAURONEM

29 cze 2022 Możliwość komentowania Dzień Elektryka z TAURONEM została wyłączona Share 'Dzień Elektryka z TAURONEM' on Facebook Share 'Dzień Elektryka z TAURONEM' on Email Share 'Dzień Elektryka z TAURONEM' on Print Friendly

„3E – Energia – Elektryczność – Edukacja” – pod tym hasłem odbył się Dzień Elektryka, zorganizowany w czerwcu przez Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie. W pikniku wzięło udział kilkuset młodych ludzi z miasta i okolic. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko przygotowane przez TAURON Dystrybucję.

Dzień Elektryka w ZSME w formie pikniku zorganizowany został po raz drugi i ponownie nie zabrakło na nim TAURON Dystrybucji, który od lat współpracuje ze szkołą.

– Współpracujemy ze szkołami zawodowymi, ponieważ zależy nam, żeby młodzi ludzie przychodzący do pracy w energetyce zawodowej znali aktualne metody i nowoczesne narzędzia pracy. Jest to ważne ponieważ sektor energetyczny dynamicznie się rozwija i zmienia  – mówi Robert Zasina, Prezes TAURON Dystrybucji. – Chcemy, aby przyszli energetycy zobaczyli w spółce atrakcyjnego, stabilnego pracodawcę, który wspiera rozwój zawodowy oraz umożliwia pracę z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i narzędzi – dodaje Prezes.

TAURON Dystrybucja to największa firma energetyczna regionu i największy pracodawca w obszarze budowy i eksploatacji sieci energetycznej. Współpraca ze szkołami branżowymi oraz promocja zawodów elektryka i energetyka to jednocześnie inwestycja w przyszłe kadry.

– TAURON Dystrybucja to nasz solidny partner –  wyjaśnia Tomasz Dobosz, Dyrektor ZSME.  Praktyki i wizyty zawodoznawcze dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli przedmiotów zawodowych, wsparcie w wyposażeniu  pracowni, to istotne elementy naszej wieloletniej współpracy, które przekładają się na dobre przygotowanie absolwentów do wykonywania zawodu. To z kolei ułatwia im znalezienie atrakcyjnej pracy, zgodnej z profilem wykształcenia – dodaje.

Uczestnicy Dni Elektryka mogli zobaczyć na stoisku przygotowanym przez TAURON Dystrybucję nowoczesny sprzęt, wykorzystywany na co dzień w zawodowej energetyce. Sprzęt ochrony osobistej, buty i rękawice dielektryczne, kaski z przyłbicami, samochód pogotowia energetycznego z wyposażeniem zaprezentowali doświadczeni pracownicy TAURONA.

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie to niejedyna szkoła branżowa, z którą współpracuje TAURON Dystrybucja. Podobne porozumienia zostały zawarte z 33 placówkami z całego obszaru działania spółki. Współpraca dotyczy organizacji praktyk zawodowych, szkoleń, wyjazdów dydaktycznych oraz wyposażenia pracowni elektrycznych w sprzęt i pomoce dydaktyczne. W ten sposób Operator Systemu Dystrybucyjnego z południowej Polski wspiera przygotowanie zawodowe swoich przyszłych kadr technicznych.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 29 cze 2022 w następujących kategoriach: Edukacja. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć