CSR w energetyce » Rzeszowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła kolejny raz…

Rzeszowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła kolejny raz wspiera odbiorców wrażliwych społecznie, w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”

15 Sty 2021 Możliwość komentowania Rzeszowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła kolejny raz wspiera odbiorców wrażliwych społecznie, w ramach programu „Dzielimy się ciepłem” została wyłączona Share 'Rzeszowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła kolejny raz wspiera odbiorców wrażliwych społecznie, w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”' on Facebook Share 'Rzeszowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła kolejny raz wspiera odbiorców wrażliwych społecznie, w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”' on Email Share 'Rzeszowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła kolejny raz wspiera odbiorców wrażliwych społecznie, w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”' on Print Friendly

Program PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem”, który ma na celu pomoc organizacjom pozarządowym polega na dofinansowaniu zakupu ciepła sieciowego oraz ciepłej wody użytkowej wyprodukowanej w rzeszowskiej  elektrociepłowni. Wartość tegorocznego wsparcia udzielonego w ramach programu wyniosła 30 tys. zł.

W Rzeszowie o darowiznę mogą wnioskować instytucje, które posiadają status organizacji pozarządowej, zajmują się pomocą osobom potrzebującym, mają dostęp do miejskiej sieci ciepłowniczej i nie zalegają z płatnościami faktur za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Tuż przed Wigilią, 21 grudnia 2020 r. ogłoszono wyniki akcji, a organizacje pozarządowe zakwalifikowane do otrzymania wsparcia otrzymały symboliczne czeki. Beneficjentami programu zostały: Fundacja Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci oraz Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt ze schroniskiem dla zwierząt “KUNDELEK”.

– Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Rzeszowie jest wytwórcą ciepła i energii  elektrycznej. Swoją misję postrzega jednak szerzej, jako angażowanie się w problemy lokalnych mieszkańców oraz dostrzeganie ich największych potrzeb. Jesteśmy związani z miastem i jej mieszkańcami, bo to dla nich produkujemy i dostarczmy ciepło, dlatego angażujemy się w pomoc najbardziej potrzebującym, w tym poprzez wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego – powiedział Paweł Majewski, Dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Rzeszowie.

Mając na względzie ideę odpowiedzialności społecznej oraz kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju i czynnego udziału w życiu lokalnej społeczności rzeszowska elektrociepłownia chce nieść pomoc najbardziej potrzebującym oraz tym, którzy sami często nie potrafią o taką pomoc poprosić. W 2020 r., beneficjentami programu „Dzielimy się Ciepłem” zostali podopieczni Hospicjum dla dzieci oraz Schroniska dla zwierząt. Środki wsparcia okazały się bardzo potrzebne, a pracownicy tych placówek docenili pomoc otrzymaną w ramach  akcji.

Darowizna  finansowa otrzymana od Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Rzeszowie była dla nas  prawdziwym prezentem pod choinkę.  Wsparcie jakie zostało nam okazane przyczyni się do realizacji misji którą kierujemy się w Hospicjum. Nasi Podopieczni to dzieci, które są najbardziej potrzebujące – dziękujemy, że wspólnie z nami dajecie im nadzieję i sprawiacie, że na ich twarzach pojawia się uśmiech – powiedział Rafał Ciupiński, Prezes Zarządu Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.    

Program „Dzielimy się ciepłem” ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze i Krakowie.  

cof

Źródło: PGE Energia Ciepła SA

Wpis został opublikowany 15 Sty 2021 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć