CSR w energetyce » Energa integruje. Wspólne spotkania seniorów i młodzieży

Energa integruje. Wspólne spotkania seniorów i młodzieży

25 Cze 2020 Możliwość komentowania Energa integruje. Wspólne spotkania seniorów i młodzieży została wyłączona Share 'Energa integruje. Wspólne spotkania seniorów i młodzieży' on Facebook Share 'Energa integruje. Wspólne spotkania seniorów i młodzieży' on Email Share 'Energa integruje. Wspólne spotkania seniorów i młodzieży' on Print Friendly

Grupa Energa wspiera relacje międzypokoleniowe. Wszystko w ramach projektu Energia Integracji, który realizowany jest w Toruniu. Biorą w nim udział seniorzy oraz wychowankowie domów dziecka.

– Projekt polega na wypracowaniu modelu integracji wychowanków domów dziecka z Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Młody Las z osobami w wieku senioralnym. Odbywa się to w niezależnej, osobnej przestrzeniTo wspólne spotkania, poznawanie się, tworzenie relacji. Wszystko zorganizowane jest ze wsparciem ekspertów – mówi Alina Skorb-Gała, Kierownik Wydziału ESG Energi SA.

W zajęciach uczestniczy 20 osób – 10 seniorów w wieku od 60 lat oraz 10 wychowanków domów dziecka w wieku od 6 do 14 lat. W spotkaniach biorą udział także eksperci zaangażowani w projekt: opiekunowie, koordynator czy psycholog.

Jak uczestnicy projektu spędzają czas? Seniorzy i młodzież wybrali się już m.in. do jednej z toruńskich restauracji, aby wspólnie przygotować pizzę i dowiedzieć się o tym przysmaku jak najwięcej. Przed uczestnikami kolejne pasjonujące, wspólne spotkania. Dziś (środa 24.06) zaczynają cykl warsztatów pod hasłem „Przyroda jest piękna”. Na początek uczestnicy wybiorą się do toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, gdzie poznają mieszkające tu zwierzęta i wezmą udział w zajęciach przyrodniczych. W przyszłości zaplanowane są także warsztaty pt. „Jestem stąd” czy „Polak mały i duży”.

– Wszyscy uczestnicy, przed rozpoczęciem wspólnych spotkań, poznali zasady i wymagania regulaminu projektu „Energia Integracji”  wprowadzającego wytyczne w czasie pandemii. Dotyczą one m.in. i utrzymywania dystansu społecznego w budynkach i podczas przemieszczania się w grupie na zewnątrz, noszenia masek ochronnych, dezynfekowania dłoni czy dostosowywania się do obowiązujących regulaminów poszczególnych miejsc. Dokładamy wspólnie wszelkich starań, aby zajęcia odbywały się w sposób jak najbardziej bezpieczny – mówi Maciej Koziołocki z Fundacji Archipelag Inicjatyw.

Organizatorem projektu jest fundacja Archipelag Inicjatyw. Patronat honorowy objął nad nim Prezydent Torunia Michał Zaleski, a patronat medialny: TVP3 i Polskie Radio PIK. Partnerami są: Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Młody Las oraz Kamienica Inicjatyw. Mecenasem Energii Integracji jest Grupa Energa.

Więcej o Energii Integracji: www.facebook.com/EnergiaIntegracji/

Źródło: Grupa Energa

Wpis został opublikowany 25 Cze 2020 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć