Emisje, CO2 » PGNiG i BOŚ pomogą w wymianie kotłów na gazowe

PGNiG i BOŚ pomogą w wymianie kotłów na gazowe

11 Lip 2019 Brak komentarzy Share 'PGNiG i BOŚ pomogą w wymianie kotłów na gazowe' on Facebook Share 'PGNiG i BOŚ pomogą w wymianie kotłów na gazowe' on Email Share 'PGNiG i BOŚ pomogą w wymianie kotłów na gazowe' on Print Friendly

Pożyczka BOŚ Banku „Pełnym Oddechem” skierowana jest do osób zainteresowanych wymianą systemu ogrzewania na ekologiczny, zasilany gazem ziemnym. Po programie dopłat do instalacji nowoczesnych kotłów gazowych to kolejne działanie PGNiG, które wspiera odbiorców modernizujących systemy grzewcze.

Sukces naszych dotychczasowych programów pokazuje, że Polacy chcą korzystać z gazu ziemnego do ogrzewania swoich domów, dlatego rozwijamy ofertę spółki w kierunku kompleksowego zaspokojenia potrzeb z tym związanych. Dzięki współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska obecni i przyszli Klienci PGNiG Obrót Detaliczny mogą skorzystać z pożyczki na zakup oraz wymianę kotła gazowego lub termomodernizację – podkreślił Henryk Mucha, Prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

Obecni Klienci PGNiG Obrót Detaliczny wniosek o pożyczkę mogą złożyć w oddziale Banku Ochrony Środowiska, telefonicznie lub przez internet. W ich przypadku podstawą ubiegania się o pożyczkę jest ostatnia faktura od PGNiG Obrót Detaliczny. Natomiast przyszłych Klientów zainteresowanych ofertą, PGNiG najpierw zaprasza do swoich Biur Obsługi w celu podpisania umowy na dostawę gazu oraz wypełnienia deklaracji przystąpienia do programu.

Okres letni, to najlepszy czas na wymianę systemów ogrzewania lub realizację projektów termomodernizacyjnych. Przygotowana przez Bank oferta dedykowana Klientom PGNiG Obrót Detaliczny to nasz kolejny produkt, który będzie miał realne przełożenie na działania zmierzające do poprawy jakości powietrza nad Polską i redukcji źródeł niskiej emisji. Jest ona atrakcyjnym uzupełnieniem dla szerokiej gamy naszych EKO-kredytów – powiedział Bogusław Białowąs, Prezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska.

Program „Pełnym Oddechem” jest kontynuacją działań PGNiG na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce. Wcześniej, w ramach programu „Dofinansowanie nawet do 3000 zł” osoby zainteresowane wymianą pieca wykorzystującego paliwo stałe na rzecz ogrzewania gazowego, mogły uzyskać dopłaty w kwotach 1000 zł lub w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny nawet 3000 zł. Akcja, która zakończyła się w maju tego roku, cieszyła się bardzo dużą popularnością, pula 12 tys. dofinansowań została wyczerpana, a PGNiG wypłaciło łącznie prawie 16 mln zł. Realizacja programu pozwoliła na redukcję emisji CO2 o 80 tys. ton, zaś pyłów o około 140 ton w skali roku.

Firma prowadziła także kampanię edukacyjną „Rodzice i dzieci, powietrze bez śmieci”, w której wzięło udział ponad 160 gmin i blisko 1000 szkół z całej Polski. Równolegle PGNiG realizuje program „Przełącz się na gaz”, w ramach którego od 2017 r., wspólnie z samorządami, promuje zalety ogrzewania gazowego. Obecnie uczestniczy w nim ponad 50 miast i gmin z całej Polski.

Źródło: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Wpis został opublikowany 11 Lip 2019 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć