Elektroenergetyka » Wizyta minister Anny Moskwy na szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow

Wizyta minister Anny Moskwy na szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow

10 lis 2021 Możliwość komentowania Wizyta minister Anny Moskwy na szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow została wyłączona Share 'Wizyta minister Anny Moskwy na szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow' on Facebook Share 'Wizyta minister Anny Moskwy na szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow' on Email Share 'Wizyta minister Anny Moskwy na szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow' on Print Friendly

Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa podczas swojej wizyty na trwającym w Glasgow COP26 odbyła cykl spotkań bilateralnych. Spotkała się też z reprezentantami związków zawodowych oraz przedstawicielami rad młodzieżowych.

Minister Anna Moskwa podczas dwudniowego (8-9.11.2021 r.) pobytu na szczycie klimatycznym ONZ COP26 w Glasgow wzięła udział w spotkaniach unijnej koordynacji ministerialnej.

Szefowa resortu klimatu i środowiska odbyła także liczne spotkania bilateralne ze swoimi odpowiednikami ze Słowacji, Niemiec, Węgier oraz Francji. Podczas nich poruszono najaktualniejsze tematy z agendy globalnej i unijnej, w tym kwestię rosnących cen energii.

Minister Anna Moskwa spotkała się również z obecnymi na COP26 reprezentantami Młodzieżowych Rad – Klimatycznej i Ekologicznej (MRK i MRE). Minister zapoznała się z dalszymi planami rozwoju i działalności obu rad. Poruszony został też temat dzielenia się przez przedstawicieli MRE i MRK swoimi doświadczeniami rad na forum międzynarodowym. Minister Moskwa zapowiedziała, ze chce kontynuować dialog z młodzieżą w szerszym gronie, po powrocie do Warszawy.

Kolejnym punktem agendy minister klimatu i środowiska było spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych: Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” w Katowicach, biura zagranicznego KSGiE NSZZ „Solidarność”, Związku Zawodowego Górników przy KWK Bogdanka oraz Porozumienia Związków Zawodowych „KADRA” w Katowicach.

Minister Moskwa zabrała też głos podczas wydarzenia towarzyszącego COP 26 pn. Ministerial Climate and Clean Air Coalition.

– W imieniu Polski pragnę wyrazić poparcie dla Strategii Koalicji na rzecz Klimatu i Czystego Powietrza 2030. Konieczne jest utrzymanie synergii działań, mających na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu i poprawę jakości powietrza. Mają one kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i życia – powiedziała Minister Anna Moskwa w swoim wystąpieniu.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Wpis został opublikowany 10 lis 2021 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć