EkoMobility » Wiceminister Klimatu Adam Guibourgé-Czetwertyński o dobrych praktykach w zakresie działań miejskich

Wiceminister Klimatu Adam Guibourgé-Czetwertyński o dobrych praktykach w zakresie działań miejskich

21 wrz 2020 Możliwość komentowania Wiceminister Klimatu Adam Guibourgé-Czetwertyński o dobrych praktykach w zakresie działań miejskich została wyłączona

„15-minutowe miasto pandemii” to temat webinarium organizowanego przez Ministerstwo Klimatu oraz Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut Badawczy, z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W wydarzeniu, które odbyło się 18 września 2020 r. wziął udział wiceminister klimatu Adam Guibourgé-Czetwertyński.

– Miasta odgrywają współcześnie coraz większą rolę. Mieszkańcy miast stanowią ponad połowę ludzkości, a eksperci wskazują na trend wzrostowy tego zjawiska. Dlatego trzeba dbać o jakość życia w miastach. Jest to jedno z kluczowych wyzwań jakie stoi przed nami w najbliższych latach – powiedział Podsekretarz Stanu, Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Wiceminister podczas otwarcia webinarium podkreślił, że zieleń miejska nabiera nowego znaczenia. Nie jest już tylko kwestią rozpatrywaną na poziomie estetyki miasta, ale jest to realne i skuteczne narzędzie do budowania odporności miasta na zmiany klimatu, a także wpływa na jakość powietrza.

– Jakość powietrza którym oddychamy jest niezwykle istotne dla Ministerstwa Klimatu. Dlatego jednym z filarów projektu Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. jest dobra jakość powietrza.  Zmiany i narzędzia, które ukazane są w projekcie PEP 2040 doprowadzą do gruntownej poprawy jakości powietrza, redukcji emisji zanieczyszczeń, a przez to poprawy jakości życia społeczeństwa – dodał Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Wiceminister stwierdził także, że coroczne kampanie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, których celem jest zachęcenie władz lokalnych oraz organizacji pozarządowych do wprowadzania i promowania zrównoważonych środków transportu jest kluczowe dla zmiany nawyków mieszkańców i osiągnięcia najlepszych efektów polityk publicznych.


Podczas webinarium „15-minutowe miasto pandemii” zostały zaprezentowane dobre praktyki w zakresie działań miejskich w kontekście pandemii oraz możliwości wykorzystania potencjału zachodzących zmian w walce miast ze zmianami klimatu.

Źródło: Ministerstwo Klimatu

Wpis został opublikowany 21 wrz 2020 w następujących kategoriach: EkoMobility, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.