Elektroenergetyka » Minister Tchórzewski przewodniczy obchodom 100-lecia…

Minister Tchórzewski przewodniczy obchodom 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich

10 Cze 2019 Możliwość komentowania Minister Tchórzewski przewodniczy obchodom 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich została wyłączona Share 'Minister Tchórzewski przewodniczy obchodom 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich' on Facebook Share 'Minister Tchórzewski przewodniczy obchodom 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich' on Email Share 'Minister Tchórzewski przewodniczy obchodom 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich' on Print Friendly

Niewiele jest organizacji w Polsce, które mogą się pochwalić taką konsekwencją w działaniu. Stowarzyszenie Elektryków Polskich nieprzerwanie przez ostanie sto lat realizuje swoją misję. Zawsze byliście i jesteście w awangardzie myśli naukowo-technicznej służąc swoimi talentami, umiejętnościami i doświadczeniem – powiedział Minister Energii Krzysztof Tchórzewski podczas Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu SEP z okazji jubileuszu 100-lecia tej organizacji. Wydarzenie miało miejsce 7 czerwca 2019 r. na Politechnice Warszawskiej.

Zdaniem Ministra praca energetyków to służba, która wpływa na nasze codzienne życie i stanowi o bezpieczeństwie, stabilności i samodzielności gospodarki oraz kraju. Tak była też od samego początku rola tego sektora, kiedy powstawał 100 lat temu.

Przez ostatnie sto lat udowodniliście, że rozwój polskiej elektroenergetyki jest w najlepszych rękach. Pokazaliście siłę, zespołowość, oddanie Polsce i pracy traktowanej w kategoriach służby. Chciałbym, by kolejne pokolenia elektryków miały tę samą moc i zapał – uzasadniał Minister Tchórzewski.

Energetycy cały czas stają przed nowymi wyzwaniami. Współczesny świat i jego uwarunkowania zmieniają się często w tempie niespotykanym do tej pory. Dlatego muszą działać tak, by sprostać zarówno kierunkom, trendom, jak i oczekiwaniom rynkowym. Duże zmiany wymusza na nich w ostatnich latach nie tylko konkurencja w sensie ekonomicznym, ale także polityka klimatyczna Unii Europejskiej, której jesteśmy członkiem.

Ministerstwo Energii aktywnie wspiera rozwój i modernizację całego sektora. Dostrzega potrzebę transformacji całej branży. Równolegle widzi i docenia ogromny wysiłek energetyków w tym zakresie. Jest zdania, i cały czas podkreśla w rozmowach z naszymi partnerami w Europie i świecie, że każdy kraj powinien prowadzić taką politykę energetyczną, która będzie brała pod uwagę przede wszystkim dobro obywateli, rentowne funkcjonowanie przedsiębiorstw, zasoby naturalne oraz możliwości finansowe państwa.

Ministerstwo Energii mając na względzie wyżej wspomniane uwarunkowania przedstawiło projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. Jest ona odpowiedzią na najważniejsze wyzwania stojące przed polską energetyką w najbliższych dziesięcioleciach oraz wyznacza kierunki rozwoju sektora energii z uwzględnieniem zadań niezbędnych do realizacji w perspektywie krótkookresowej.

W trakcie wydarzenia Minister Energii Krzysztof Tchórzewski został uhonorowany okolicznościowym medalem z okazji 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 10 Cze 2019 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć