Ciepłownictwo » Bezpieczniej na Krowodrzy – znikną piecyki gazowe

Bezpieczniej na Krowodrzy – znikną piecyki gazowe

10 Kwi 2019 Możliwość komentowania Bezpieczniej na Krowodrzy – znikną piecyki gazowe została wyłączona Share 'Bezpieczniej na Krowodrzy – znikną piecyki gazowe' on Facebook Share 'Bezpieczniej na Krowodrzy – znikną piecyki gazowe' on Email Share 'Bezpieczniej na Krowodrzy – znikną piecyki gazowe' on Print Friendly

Do 2023 r. blisko 5 tys. mieszkańców budynków Spółdzielni „Krowodrza” przestanie korzystać z piecyków gazowych. To efekt programu „Ciepła woda bez piecyka” i podpisanej dzisiaj umowy kompleksowej pomiędzy PGE Energia Ciepła, MPEC Kraków i Spółdzielnią Mieszkaniową „Krowodrza”.

To już 17. krakowska spółdzielnia mieszkaniowa, która zdecydowała się na przystąpienie do programu „Ciepła woda bez piecyka” oraz kompleksowego wdrożenia rozwiązania we wszystkich zarządzanych budynkach. W ciągu najbliższych 4 lat piecyki gazowe zostaną wyeliminowane, a woda w kranach będzie podgrzewana ciepłem z miejskiej sieci ciepłowniczej. Podpisanie umowy poprzedzone było zrealizowaniem programu w kilku wybranych budynkach spółdzielni oraz promocją programu wśród mieszkańców.

Do końca 2023 r. PGE Energia Ciepła przeznaczy milion złotych, na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców SM „Krowodrza”; dofinansowując budowę instalacji wewnętrznych w programie „Ciepła woda bez piecyka”. Likwidacja piecyków przełoży się na zmniejszenie ryzyka zatrucia tlenkiem węgla – powiedział Mariusz Michałek, Dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

Rozwój programu wskazuje, że coraz więcej spółdzielni przekonuje się do zmiany systemu podgrzewania wody. W SM „Krowodrza”, ciepła woda z miejskiej sieci pojawi się w 27 budynkach. Na tę inwestycję nasze przedsiębiorstwo przeznaczy około 1,3 mln zł – dodał Marian Łyko, Prezes Zarządu MPEC.

Realizacja programu „Ciepła woda bez piecyka” to już kolejny duży, kompleksowy program, który wprowadzamy w naszej Spółdzielni. Decyzja o przystąpieniu do Programu została poprzedzona uchwałą Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni Mieszkaniowej w 2017 r. Naszym nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców. Dzięki dobrej współpracy z krakowską elektrociepłownią oraz MPEC w Krakowie cel ten się ziści już w 2023 r. – powiedział Ryszard Gurbiel, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Krowodrza”.

Od 15 lat Program „Ciepła woda bez piecyka” służy poprawie bezpieczeństwa i podnoszeniu komfortu życia mieszkańców Krakowa. Jest realizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie, krakowską elektrociepłownię należąca do PGE Energia Ciepła oraz CEZ Skawina. Efektem Programu jest wyeliminowanie niemal 34 500 piecyków gazowych w 811 blokach mieszkalnych na terenie Krakowa i Skawiny i zastąpienie ich bezpieczniejszą instalacją ciepłej wody użytkowej.

Źródło: PGE Energia Ciepła S.A.

Wpis został opublikowany 10 Kwi 2019 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć