Elektroenergetyka » Specjalistyczna flota do transportu popiołów lotnych

Specjalistyczna flota do transportu popiołów lotnych

13 Mar 2019 Możliwość komentowania Specjalistyczna flota do transportu popiołów lotnych została wyłączona Share 'Specjalistyczna flota do transportu popiołów lotnych' on Facebook Share 'Specjalistyczna flota do transportu popiołów lotnych' on Email Share 'Specjalistyczna flota do transportu popiołów lotnych' on Print Friendly

Bioeko Grupa TAURON poszerza kompetencje wyspecjalizowanego operatora Ubocznych Produktów Spalania (UPS). Spółka powiększyła posiadaną flotę o cztery zestawy ciągników siodłowych z naczepami typu autocysterna do przewozu popiołów lotnych.

Zakup czterech autocystern jest istotnym etapem budowania profesjonalnej floty transportowej. Jest to również krok w budowaniu bezpieczeństwa pracy bloków energetycznych i uniezależnianie się Grupy TAURON od operatorów zewnętrznych – podkreślił Andrzej Grela, Prezes Zarządu Bioeko Grupa TAURON.

Pojazdy te są wykorzystywane do transportu popiołów lotnych pochodzących z kotłów konwencjonalnych i fluidalnych TAURON Wytwarzanie oraz TAURON Ciepło. Popioły te są sprzedawane lub zagospodarowywane, np. poprzez wykorzystanie w zakładach górniczych w profilaktyce przeciwpożarowej.

Zakupione cysterny mają możliwość przewiezienia powyżej 250 tys. ton popiołów rocznie.

Pod koniec 2018 r. Spółka podpisała umowy dotyczące sprzedaży i zagospodarowania ubocznych produktów spalania i produktów powstałych w wyniku procesu odsiarczania spalin z bloku energetycznego 910 MW. Umowy te przewidują, że po uruchomieniu nowego bloku w Jaworznie, Bioeko przejmie pełną odpowiedzialność za powstałe tam popioły lotne, żużle oraz gipsy.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 13 Mar 2019 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć