Wydarzenia - relacje » O nowych kierunkach kogeneracji w Nowym Sączu

O nowych kierunkach kogeneracji w Nowym Sączu

9 lut 2024 Możliwość komentowania O nowych kierunkach kogeneracji w Nowym Sączu została wyłączona

Wydawnictwo „Nowa Energia” zorganizowało XI Konferencję „Nowe kierunki Kogeneracji”, która odbyła się w dniach 31 stycznia – 2 lutego 2024 r. w Nowym Sączu. Gospodarzem tegorocznej edycji było Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Nowym Sączu. Konferencję moderował dr hab. inż. Wojciech Bujalski, prof. PW, Dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej na Politechnice Warszawskiej. 

 

 

Konferencja skierowana była do przedsiębiorstw energetycznych i ciepłowniczych, samorządów, firm współpracujących z szeroko pojętą branżą energetyczną, naukowców zajmujących się problematyką wytwarzania energii w kogeneracji.

 

 

 

 

I PANEL

O planach Neutralności Klimatycznej jako mechanizmie wsparcia sektora ciepłowniczego mówił Krzysztof Melka, Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej sp. z o.o.

 

 

 

 

„Rola kogeneracji w systemie elektroenergetycznym” – to tytuł referatu, który wygłosił dr hab. inż. Wojciech Bujalski, prof. PW, Dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej na Politechnice Warszawskiej.

 

 

 

 

Możliwości wsparcia przez NFOŚiGW inwestycji w kogenerację omówił Filip Popowicz, Główny Specjalista w Departamencie Transformacji Energetyki w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

„Dofinansowanie dla energetyki – przegląd programów” – to tytuł prezentacji, którą wygłosił Bartosz Janc, Prezes Zarządu Metropolis Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

O oszczędności produkcji energii z gazu ziemnego mówił Maciej Wardejn, Key Account Manager w DUON DYSTRYBUCJA Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

II PANEL: PANEL DYSKUSYJNY – Nowe kierunki Kogeneracji

Moderatorem dyskusji był dr hab. inż. Wojciech Bujalski, prof. PW, Dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej na Politechnice Warszawskiej, a głos w dyskusji zabrali (od lewej):

– Paweł Zawada, Prezes Zarządu, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jaśle,

– Grzegorz Tobolczyk, Dyrektor Departamentu Ciepłownictwa, Ministerstwo Klimatu i Środowiska,

– Wojciech Noga, Prezes Zarządu, Veolia Południe Sp. z o.o.,

– Paweł Kupczak, Prezes Zarządu, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Nowym Sączu,

– Marzena Komar, Prezes Zarządu, Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach Sp. z o.o.,

– Janusz Fic, Prezes Zarządu, MPGK – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.,

– Sylweriusz Brzuska, Ekspert ds. Oceny Zgodności z Departamentu Certyfikacji i Oceny, Urząd Dozoru Technicznego.

III PANEL

„Kogeneracja w planowaniu optymalnego miksu energetycznego” – to tytuł referatu, który wygłosił Paweł Kupczak, Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Nowym Sączu.

 

 

 

Prezentację nt. układów ORC Marani w zastosowaniu przemysłowym zaprezentował dr inż. Łukasz Antczak, Dyrektor ds. Badań, Rozwoju i Wdrożeń, MARANI Sp. z o.o.

 

 

 

 

O elektrociepłowni Krosno jako kluczowym elemencie systemu odpadowo-energetycznego mówił Janusz Fic, Prezes Zarządu MPGK – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

 

 

 

 

„Transformacja energetyczna w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jaśle” – to tytuł referatu, który wygłosił Paweł Zawada, Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jaśle.

 

 

 

Krzysztof Krzyszycha, CHP Sales Engineer w Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o. / Eneria wygłosił prezentację pt. „Dekarbonizacja ciepłowni. Marzenie czy rzeczywistość? Hybrydowe rozwiązania OZE przy zastosowaniu termicznych paneli słonecznych”.

 

 

 

 

IV PANEL

Efekty ekonomiczne i ekologiczne procesu dekarbonizacji w MPEC Łomża zaprezentował Radosław Żegalski, Prezes Zarządu MPEC Sp. z o.o. w Łomży.

 

 

 

 

 

„Blok gazowo-parowy nową inwestycją KOGENERACJI S.A.” – to tytuł referatu, który wygłosił Krzysztof Kryg, Wiceprezes Zarządu Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.

 

 

 

 

Na temat strategii bezpieczeństwa technologii wodorowych w aspekcie wybranych kierunków rozwoju kogeneracji mówił dr inż. Kamil Kulesza, Główny Specjalista ds. Komercjalizacji, Łukasiewicz – ICSO „Blachownia”, Koordynator Modułu Badawczego w Projekcie „Bezpieczny Wodór”, Łukasiewicz – ITECH.

 

 

 

O projektach kogeneracyjnych w strategii dekarbonizacji Veolii term mówiła Edyta Żabczyńska, Dyrektor ds. Rozwoju, Członek Zarządu, Veolia term S.A.

 

 

 

 

 

„Dekarbonizacja przemysłu – Energia jako usługa” – to tytuł prezentacji, którą wygłosił Grzegorz Serwatka, Dyrektor ds. Sprzedaży, GETEC Polska Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

V PANEL

O wysokosprawnej kogeneracji w Ciechanowie mówiła dr inż. Małgorzata Niestępska, Prezes Zarządu Elektrociepłowni Ciechanów Sp. z o.o.

 

 

 

 

„Bieg z przeszkodami po ZIELONE CIEPŁO” – to tytuł referatu, który wygłosił Piotr Gołąb, Członek Rady Programowej ds. Zrównoważonego Ciepłownictwa Stowarzyszenia na rzecz Efektywności im. prof. Krzysztofa Żmijewskiego.

 

 

 

Zarządzanie budową i eksploatacją układu kogeneracyjnego – strategicznej inwestycji MPEC Nowy Sącz omówił Andrzej Kurnyta, Kierownik Działu Elektroenergetyki i Automatyki oraz Piotr Lenar, Kierownik Działu Obrotu Energią, Analiz i Środowiska w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Nowym Sączu.

 

 

Rozmowy w kuluarach

Wycieczka techniczna

PROGRAM WYDARZENIA

PEŁNA FOTORELACJA

PISALI O NAS

Wydawnictwo „Nowa Energia”

Wpis został opublikowany 9 lut 2024 w następujących kategoriach: Wydarzenia - relacje. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.