Edukacja » Bezpieczna Kraina z lekcjami w Płocku

Bezpieczna Kraina z lekcjami w Płocku

22 lis 2023 Możliwość komentowania Bezpieczna Kraina z lekcjami w Płocku została wyłączona

Miasteczko „Bezpiecznej Krainy Energa-Operator” odwiedziło Płock. W zajęciach, które pracownicy Energa-Operator przeprowadzili w Zespole Szkół nr 1, udział wzięło ponad 900 dzieci nie tylko z samego Płocka, ale również okolicznych miejscowości.

– Płock to już dziesiąta miejscowość, którą odwiedziło miasteczko „Bezpiecznej Krainy Energa-Operator”. Celem prowadzonych przez nas lekcji jest przekazywanie wiedzy, o tym jak  bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej, w sposób który jest ciekawy i zrozumiały dla najmłodszych – mówi Marzanna Kierzkowska, Kierownik Biura Komunikacji i Promocji Energa-Operator – Podczas zajęć zwracamy także uwagę na konieczność zachowania ostrożności w pobliżu infrastruktury elektroenergetycznej, tak aby nie dochodziło do wypadków – dodaje Marzanna Kierzkowska.

Podczas dwudniowej wizyty miasteczka „Bezpiecznej Krainy” w Płocku najmłodsi mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o energii elektrycznej. Pracownicy Energa-Operator tłumaczyli dlaczego tak ważne jest przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania z niej. Wyjaśniali również czym jest energia elektryczna, jak jest wytwarzana i jak trafia do naszych domów.

Zajęciom, tak jak podczas odwiedzin w innych miejscowościach, towarzyszyły zabawa i eksperyment. Mechanizm produkcji energii zaprezentowany został na przykładzie modeli elektrowni wodnej, turbiny wiatrowej oraz ogniwa fotowoltaicznego. Uczestnicy mogli również samodzielnie ją wytwarzać, za pomocą pokrętła – w celu zasilenia żarówki lub na rowerach, które z wykorzystaniem elektryczności wprawiały w ruch samochodziki na torze wyścigowym. Zjawisko elektryczności przedstawione zostało m. in. za pomocą generatora Van de Graaffa. Na najmłodszych czekały także m.in. stanowisko prezentujące przewodnictwo różnych materiałów, puzzle, energetyczna krzyżówka, a także animowany film edukacyjny.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Energa-Operator: https://energa-operator.pl/aktualnosci/824455/bezpieczna-kraina-z-lekcjami-w-plocku

Źródło: ENERGA-OPERATOR SA

Wpis został opublikowany 22 lis 2023 w następujących kategoriach: Edukacja. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.