Edukacja » Enea nagrodziła laureatów konkursu „Dobre nawyki oszczędzania”

Enea nagrodziła laureatów konkursu „Dobre nawyki oszczędzania”

16 lis 2023 Możliwość komentowania Enea nagrodziła laureatów konkursu „Dobre nawyki oszczędzania” została wyłączona

Pięć szkół branżowych odebrało symboliczne czeki – nagrody w konkursie Enei „Dobre nawyki oszczędzania”. Uczestnikami byli uczniowie z całej Polski. Laureatami zostali pomysłodawcy nagrań  wideo z najciekawszymi sposobami na rozsądne gospodarowanie energią. Konkurs grantowy dla szkół był częścią kampanii edukacyjnej Enei „Niech #DobreNawykiEnei staną się zwyczajem” kierowanej do odbiorców w każdym wieku. Jej dwaj bohaterowie: Krzyś Elektryk i Krzysztof Bystry uczą i zachęcają do oszczędzania energii.

Grupa Enea, wicelider w produkcji energii elektrycznej w Polsce, prowadzi działania  edukacyjne, zachęcając Polaków w każdym wieku do oszczędzania energii i zmieniania swoich codziennych nawyków związanych z użytkowaniem sprzętów zasilanych prądem. Aby poznać perspektywę młodzieży na kwestie związane z oszczędzaniem energii elektrycznej, firma przygotowała  konkurs dla uczniów szkół technicznych i branżowych z całej Polski. Jego uczestnicy mieli za zadanie przygotować krótkometrażowy film (trwający od 30 sekund do 3 minut), w którym uczniowie i nauczyciele przedstawią swoje sposoby na rozsądne gospodarowanie energią.

Jury konkursu wybrało pięć zwycięskich produkcji filmowych. Oceniano oryginalność pomysłu i spojrzenia na tematykę konkursu, liczyło się również ogólne wrażenie estetyczne, atrakcyjność i chwytliwość propozycji wideo. Najbardziej spodobał się film uczniów Technikum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej, którzy przekonywali jak duża moc sprawcza idzie za dobrymi nawykami oszczędzania energii. Nagrody zdobyli również uczniowie: Technikum nr 3 im. Bohaterów Szarży pod Krojantami w Chojnicach, Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku, Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” z Połańca i Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach. Młodzi ludzie są zgodni, oszczędzanie energii nie wymaga dużego wysiłku, a zapewnia oszczędności na rachunku za energię i jest wyrazem troski o przyszłość naszej planety.

Pula grantów w konkursie wyniosła blisko 40 000 zł. Zwycięska szkoła ze Środy Wielkopolskiej odebrała czek o wartości 15 000 zł, pozostali laureaci nagrody finansowe o odpowiednio mniejszej wartości. Szkoły przeznaczą je na rozwój zainteresowań i uzdolnień uczniów, np. na organizację wycieczek szkolnych, wyposażenie sal lekcyjnych, zakup pomocy naukowych, sprzętu elektronicznego, finansowanie udziału uczniów w kołach naukowych, konkursach czy olimpiadach.

 Wierzymy, że bezpieczeństwo energetyczne to nie tylko nieprzerwane i stabilne dostawy energii elektrycznej, ale również oszczędzanie i rozważne korzystanie z zasobów energetycznych. Stąd potrzeba edukacji, już od najmłodszych lat i pokazywanie dobrych nawyków, które powinniśmy stosować w życiu codziennym. Cieszymy się, że nasz konkurs spotkał się w odzewem uczniów z całej Polski, a my mogliśmy poznać ważną dla nas – dorosłych – perspektywę młodego pokolenia. Młodzi ludzie udowadniają, że proste zmiany mogą wiele zdziałać. Gratuluję zwycięzcom i zachęcam do dawania dobrego przykładu w swoim otoczeniu i lokalnych społecznościach – podkreśla Paweł Majewski, Prezes Enea S.A.

W czasie gdy energia elektryczna jest w centrum uwagi, niezwykle istotne jest edukowanie na temat jej rozsądnego zużywania. Dlatego Grupa Enea realizuje akcję edukacyjną, która skierowana jest do wszystkich grup wiekowych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Pod hasłem „Niech #DobreNawykiEnei staną się zwyczajem” Enea zachęca do oszczędzania energii. Z przedszkolakami i najmłodszymi swoją wiedzą dzieli się Krzyś Elektryk, starszym odbiorcom dobre rady przekazuje  Krzysztof Bystry. Z postaciami i ich dobrymi nawykami można zapoznać się na stronie: https://www.enea.pl/dobre-nawyki.

Źródło: ENEA SA

Wpis został opublikowany 16 lis 2023 w następujących kategoriach: Edukacja. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.