Edukacja » Szkoła energooszczędna. Scenariusze lekcji

Szkoła energooszczędna. Scenariusze lekcji

29 lis 2023 Możliwość komentowania Szkoła energooszczędna. Scenariusze lekcji została wyłączona

Świadome korzystanie z energii elektrycznej i ciepła nabrało nowego znaczenia po kryzysie energetycznym, z jakim mierzyliśmy się w ostatnich latach. Rekordowo wysokie ceny paliw, które przełożyły się na podwyżki cen prądu i ciepła, wielu osobom uświadomiły, jak znaczące dla budżetów gospodarstw domowych są codzienne nawyki związane z korzystaniem z energii. Dobrych nawyków powinni uczyć się wszyscy: zarówno dorośli, jak i dzieci.

W projekcie LeadAir, Forum Energii współpracuje z kilkudziesięcioma zaangażowanymi i ambitnymi samorządami. Wspólnie skupiamy się na poprawie jakości powietrza, którym oddychają mieszkańcy miast oraz planujemy transformację energetyczną. W ostatnich miesiącach wiele dyskusji toczyło się wokół cen energii i pomysłów na to, jak prostymi metodami obniżać rachunki za prąd czy ogrzewanie. Wnioski z tych rozmów przekuliśmy w publikację, która skupia się na budowaniu pozytywnych i świadomych postaw wśród młodszych użytkowników i użytkowniczek budynków, czyli dzieci i młodzieży.

Publikacja „Szkoła energooszczędna. Scenariusze lekcji dla klas IV-VIII szkół podstawowych” powstała we współpracy  między innymi z przedstawicielami i przedstawicielkami Urzędu Miejskiego we Włocławku oraz nauczycielami z tego miasta. Jest to przewodnik dla nauczycieli, który wskazuje pomysły na trzy 45-minutowe lekcje, podczas których dzieci i młodzież ze szkół podstawowych poznają zasady  odpowiedzialnego korzystania z energii i ciepła.

Podobnie jak inne publikacje Forum Energii, scenariusze są udostępniane nieodpłatnie i mogą być wykorzystane przez wszystkich zainteresowanych.

Autorzy opracowania: Artur Wieczorek, TealTurtle Consulting

Współpraca merytoryczna: przedstawiciele Urzędu Miejskiego we Włocławku, nauczyciele z Włocławka, zespół Forum Energii

Źródło: Forum Energii

Wpis został opublikowany 29 lis 2023 w następujących kategoriach: Edukacja. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.