Edukacja » Dalkia Polska i Politechnika Śląska wspierają rozwój kobiet w energetyce – wystartowała pierwsza edycja Women’s Energy In Transition w Polsce

Dalkia Polska i Politechnika Śląska wspierają rozwój kobiet w energetyce – wystartowała pierwsza edycja Women’s Energy In Transition w Polsce

29 mar 2022 Możliwość komentowania Dalkia Polska i Politechnika Śląska wspierają rozwój kobiet w energetyce – wystartowała pierwsza edycja Women’s Energy In Transition w Polsce została wyłączona Share 'Dalkia Polska i Politechnika Śląska wspierają rozwój kobiet w energetyce – wystartowała pierwsza edycja Women’s Energy In Transition w Polsce' on Facebook Share 'Dalkia Polska i Politechnika Śląska wspierają rozwój kobiet w energetyce – wystartowała pierwsza edycja Women’s Energy In Transition w Polsce' on Email Share 'Dalkia Polska i Politechnika Śląska wspierają rozwój kobiet w energetyce – wystartowała pierwsza edycja Women’s Energy In Transition w Polsce' on Print Friendly
Dalkia Polska zainaugurowała nagrodę Women’s Energy In Transition – Polish Edition na najlepsze prace dyplomowe poświęcone zagadnieniu transformacji energetycznej, napisane przez studentki kierunków związanych z energetyką. Program zostanie zorganizowany we współpracy z Politechniką Śląską, a dotyczyć będzie prac inżynierskich, magisterskich i doktorskich, obronionych w latach 2021-2022.

Dalkia od zawsze wspiera kobiety oraz docenia ich rolę w sektorze energetycznym. Dlatego od 2018 r. Dalkia we Francji przyznaje specjalną nagrodę Women’s Energy In Transition. Wyróżnienie trafia do studentek i profesjonalistek, które zdecydowały się związać swoją przyszłość naukową i zawodową z kierunkami technicznymi. 24 marca br., na Politechnice Śląskiej przedstawiciele władz uczelni – prof. dr hab. inż. Krzysztof Pikoń, opiekun specjalizacji transformacja energetyczna oraz dr inż. Arkadiusz Ryfa, Zastępca Dyrektora ds. Dydaktyki, spotkali się z Sylvie Jéhanno, Dyrektor Generalną Grupy Dalkia, by podpisać list intencyjny dotyczący współpracy w ramach projektu.

– To ważne, aby więcej kobiet decydowało się podejmować wielkie wyzwanie, jakim jest walka ze zmianami klimatu, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić nagrodę Women’s Energy In Transition w Polsce. Cieszę się, że w tym roku będą mogły się o nią ubiegać również studentki Politechniki Śląskiej. Jestem pewna, że zgłoszone prace zainspirują nas do podejmowania kolejnych działań związanych z ochroną klimatu – mówi Sylvie Jéhanno, dyrektor generalna Grupy Dalkia.

Niedawne badanie przeprowadzone przez Międzynarodową Agencję Energii Odnawialnej IRENA wykazało, że kobiety stanowią 22% siły roboczej w sektorze ropy i gazu oraz 32% w sektorze energii odnawialnej. Zdaniem IRENA przejście na gospodarkę niskoemisyjną będzie wymagało innowacyjnych rozwiązań i modeli biznesowych oraz większego udziału zróżnicowanej puli talentów.

– Politechnika Śląska od lat wspiera studentki i studentów w rozwijaniu ich pasji oraz pomaga w utorowaniu ich ścieżek zawodowych. Dlatego cieszymy się, że to właśnie we współpracy z naszą uczelnią, odbędzie się pierwsza edycja wyróżnienia Women’s Energy in Transition – Polish Edition. To doskonała okazja, aby nasze studentki mogły podzielić się swoją wiedzą i pomysłami, które będą mogły wykorzystać w swojej pracy zawodowej. Wierzę, że staż w firmie Dalkia Polska będzie dla nich niezwykłą przygodą, ale też szansą na fantastyczny start w rozwoju ich kariery w sektorze energetycznym – mówi dr inż. Arkadiusz Ryfa z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej.

Prace dyplomowe można przesyłać w terminie od 1 kwietnia do 30 września 2022 r. Zgłoszenie powinno zostać wysłane za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie firmy.

Laureatki otrzymają możliwość odbycia stażu w jednej ze spółek z Grupy Dalkia Polska w Warszawie lub Katowicach (Dalkia Polska, Dalkia Polska Energia, Dalkia Polska Solutions) oraz nagrody pieniężne o wartości 5 000 zł za nagrodę główną, 3 000 zł za zajęcie II miejsca i 2 000 zł za zajęcie III miejsca. Ceremonia wręczania nagród planowana jest na 15 grudnia 2022 r.

Źródło: Dalkia w Polsce

 

Wpis został opublikowany 29 mar 2022 w następujących kategoriach: Edukacja. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć