CSR w energetyce » O zielonej energii dla najmłodszych uczniów

O zielonej energii dla najmłodszych uczniów

11 Wrz 2020 Brak komentarzy Share 'O zielonej energii dla najmłodszych uczniów' on Facebook Share 'O zielonej energii dla najmłodszych uczniów' on Email Share 'O zielonej energii dla najmłodszych uczniów' on Print Friendly

TAURON Dystrybucja przygotował nowe materiały na platformie „Bezpieczniki TAURONA”. Na nauczycieli czekają gotowe scenariusze lekcji, a na rodziców i dzieci filmy edukacyjne oraz gry online.

Z okazji początku nowego roku szkolonego TAURON Dystrybucja przygotował dla nauczycieli, dzieci i ich rodziców niespodziankę. To kolejne materiały edukacyjne na platformie „Bezpieczniki TAURONAWszystkie opracowane z myślą o uczniach szkół podstawowych z klas 1-3. Tym razem treści przybliżą najmłodszym tematykę odnawialnych źródeł energii. Przekaz wpisuje się w ideę „Zielonego Zwrotu TAURONA”.

 Platforma to bardzo rozbudowane narzędzie edukacyjne, które obecnie zawiera już 13 gotowych scenariuszy zajęć20 filmów dostosowanych do percepcji dzieci w różnym wieku oraz po kilkanaście ciekawych gier online i tekstów poradnikowychUdział szkół w programie jest zupełnie bezpłatny  mówi Ewa Groń, Rzecznik Prasowy TAURON Dystrybucja.  

W minionym roku szkolnym portal cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym czasie na platformie zarejestrowało się ponad 1100 nauczycieli i 147 szkół podstawowych. Łącznie, z uwzględnieniem rodziców i dzieci, z „Bezpieczników TAURONA” skorzystało aż 45 tys. nowych użytkowników. 

Zielony Zwrot w szkołach

Wśród licznych scenariuszy lekcji na platformie „Bezpieczniki TAURONA” można znaleźć też takie poświęcone tematyce odnawialnych źródeł energii. W planie lekcji „Zielona energia i oszczędzanie prądu” znalazły się pomysły na proste doświadczeniaDzieci dowiedzą się jak samemu wyprodukować prąd, jak działa dynamo i turbina w elektrowni. Co ważne, scenariusz jest zgodny z podstawami programowymiNa potrzeby scenariusza powstał też kilkuminutowy film edukacyjny „Zielony prąd. Jak go wyprodukować i oszczędzać?”. Najmłodsi dowiedzą się z niego jak powstaje zielona energia i jakie są jej źródła. Film pokazuje też proces wytwarzania prądu w elektrowniach wiatrowych, wodnych oraz panelach fotowoltaicznych.

Kolejna niespodzianką, przygotowaną specjalnie dla młodszych uczniów, jest nowa darmowa gra online „Zbieraj zieloną energię”Wybierając jeden z trzech poziomów trudności gracz może produkować zieloną energię, wykorzystując turbinę wiatrową i panel fotowoltaiczny.

Uzupełnieniem materiałów o ekologii jest też tekst „Jak oszczędzać energię elektryczną?”, pomyślany jako poradnik dla rodziców, którzy chcą być na co dzień bardziej ”eko”.

Zdaniem Michała Krupińskiegofizykz Instytutu Fizyki Jądrowej PAN i popularyzatora nauki, materiały edukacyjne przygotowane w ramach programu „Bezpieczniki TAURONA” poruszają ważne społecznie tematy oraz doskonale wpisują się w cele i zadania stawiane przed szkołą i nauczycielami. – Przede wszystkim pomagają zrozumieć otaczający nas świat, kształtują wrażliwość ekologiczną i zachęcają do podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody. Najnowsze z nich tłumaczą czym są odnawialne źródła energii oraz jak pozyskiwać i wykorzystywać energię elektryczną w ekologiczny sposób. Temat ten jest niezwykle aktualny, szczególnie w kontekście postępującego globalnego ocieplenia oraz nowej europejskiej strategii „Zielonego Ładu” – mówi Krupińskiktóry jest jednocześnie ekspertem dydaktycznym firmy.

Wszystkie scenariusze dla nauczycieli są kompletne, zawierają szczegółowe plany lekcji, a materiały edukacyjne są gotowe do wyświetlenia lub wydrukowania. Zawierają również instrukcje przeprowadzenia doświadczeń, quizy, karty pracy, zadania domowe. Nastawione są na promowane kreatywności, samodzielnego wyciągania wniosków i szukania odpowiedzi oraz współpracy dzieci. Przygotowane przez TAURON materiały powstały we współpracy z metodykami i psychologiem dziecięcym. Zostały też dostosowane do zmian w systemie edukacji i realizują aktualną podstawę programową.

Platforma jest dostępna pod adresem edukacja.bezpieczniki.tauron.pl

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 11 Wrz 2020 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć