CSR w Energetyce

PGE Energia Ciepła Mecenasem Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, wspiera wydarzenia i inicjatywy lokalne, dzięki czemu aktywnie uczestniczy w życiu regionów, w których prowadzi swoją działalność. Obejmuje mecenatem  instytucje kultury w lokalizacjach, w których posiada aktywa ciepłownicze. We wrześniu br. do tego grona dołączyła Filharmonia im. H. Wieniawskiego
w Lublinie.

Umowa pomiędzy PGE Energia Ciepła a Filharmonią w Lublinie obejmuje wsparcie koncertów on-line, dedykowanych m.in. młodszym melomanom: Muzyczne spotkania z PGE Energia Ciepła. Wśród nich znajdą się: Cztery pory roku: jesień, zima – ciepło to zdrowie, Piotruś i wilk, Czyszczenie uszu, Dusza króla instrumentów, Cztery Pory Roku: wiosna, lato – ciepło to zdrowie, Ciepło w domu i szkole przez cały rok, warsztaty muzyczne dla dzieci z udziałem instrumentarium Carla Orffa, Ślad węglowy Jana Sebastiana Bacha, Henryk Wieniawski: Król Słońce polskiej wiolinistyki.

Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie już od ponad 76 lat jest czołową Instytucją Kultury Województwa Lubelskiego. Prowadzi aktywną działalność artystyczną z udziałem Orkiestry Symfonicznej, zespołów kameralnych, światowej sławy solistów i dyrygentów. Podczas każdego sezonu prezentuje kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych, w tym programy edukacyjne adresowane do uczniów szkół i przedszkoli, jako uzupełnienie programu szkolnej edukacji muzycznej. Zaprasza również młodzież licealną i studentów do obcowania z muzyką na żywo. Wizytówką kształtującą młode pokolenie słuchaczy są Niedzielne Poranki Muzyczne, Filharmonia dla Malucha czy Warsztaty Muzyczne dla dzieci.

W związku z sytuacją związaną z koronawirusem, Filharmonia w Lublinie stanęła przed koniecznością odwołania zaplanowanych koncertów i audycji. Dzięki wsparciu PGE Energia Ciepła dalsza realizacja muzycznych projektów jest znów możliwa.

– Z wielką przyjemnością rozpoczynamy współpracę z PGE Energia Ciepła, która jako Mecenas Filharmonii w Lublinie zadeklarowała wsparcie dla prowadzonej przez nas działalności artystycznej. Cieszymy się bardzo, że w obszarze współpracy znalazły się działania edukacyjne skierowane do dzieci. Projekty są bardzo urozmaicone, programowo obejmują muzykę klasyczną, bajkę symfoniczną czy warsztaty muzyczne. Nawiązujemy do twórczości najwybitniejszych kompozytorów epoki baroku – Jana Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego, romantyzmu – Henryka Wieniawskiego (patron Lubelskiej Filharmonii),  czy XX w. – Siergieja Prokofiewa – mówi Wojciech Rodek, Dyrektor Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie.

– Chcemy być obecni w życiu kulturalnym miasta i propagować wśród lokalnej społeczności kulturę muzyczną na najwyższym poziomie. Wspieranie tak ważnych instytucji jak Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie przyczynia się do tego, że muzyka klasyczna w doskonałym wykonaniu stała się jednym z atutów naszego miasta. W tym trudnym czasie udało nam się wspólnie znaleźć rozwiązania, polegające na umożliwieniu obcowania z muzyką poważną dzięki internetowi – komentuje Paweł Okapa, Dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Lublinie Wrotków.

PGE Energia Ciepła wspiera także Polską Filharmonię Bałtycką w Gdańsku, Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, a także Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonię Gorzowską. Spółka kontynuuje również współpracę z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Filharmonią Zielonogórską im. Tadeusza Bairda, ma również plan współpracy z filharmoniami w kolejnych miastach, w których posiada swoje elektrociepłownie. Są wśród nich Rzeszów i Kielce. Z kolei PGE Polska Grupa Energetyczna wspiera Filharmonię Narodową w Warszawie, a od 2012 r. nosi honorowy tytuł Mecenasa Roku.

Źródło: PGE Energia Ciepła SA

Działy

Reklama