CSR w Energetyce

TAURON Kino Mistrzów – TAURON Kino Mistrzów na Podhalu

Już 24 lipca wystartuje pierwsze kino samochodowe na Podhalu. Na terenie stacji narciarskiej Witów Ski w gminie Kościelisko, w wakacyjne weekendy mieszkańcy i turyści odwiedzający Tatry będą mogli zobaczyć dziesięć filmowych arcydzieł. Projekcje odbędą się w ramach TAURON KINO MISTRZÓW.

Widzowie będą mogli prześledzić losy bohaterów kultowych  thrillerów „Milczenia owiec”, czy „Fargo”. Proponujemy również taneczne rytmy musicalu „La la land”, a spragnieni niebanalnych komedii będą mogli zobaczyć film „Co robimy w ukryciu”. W Kościelisku zaplanowana jest również projekcja wstrząsającego obrazu Ladj Ly „Nędznicy”.

– Pandemia odcisnęła swoje piętno na wielu dziedzinach życia. Szczególnie mocno dała się we znaki miłośnikom wydarzeń kulturalnych. Zaangażowaliśmy się w projekt kina samochodowego na Podhalu, by zaprezentować ambitne filmy szerszej publiczności, a tym samym zaproponować mieszkańcom i miłośnikom gór ciekawe i bezpieczne spędzenie wakacyjnych wieczorów – wyjaśnia Łukasz Zimnoch, Rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

Idea kina samochodowego narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1933 r. Przez lata zapomniana, dziś znów święci triumfy w związku z obostrzeniami związanymi z sytuacją epidemiologiczną. Głównym zamysłem pomysłodawców TAURON Kina Mistrzów jest zaproponowanie lokalnej społeczności oraz przebywającym na Podhalu turystom rozrywki na wysokim, artystycznym poziomie. Większość pokazywanych filmów ma na swoim koncie nie tylko Oskary, ale także jaśnieje na najwyższych półkach historii kinematografii.

Witów położony w gminie Kościelisko, to turystyczna oaza idealnie nadająca się na organizację kina samochodowego. Turyści mają w gminie szeroki wybór atrakcji począwszy od pieszych wędrówek po malowniczych szlakach Tatr Zachodnich, a skończywszy na letnich kuligach. Kino samochodowe doskonale uzupełnia ofertę turystyczną gminy.

TAURON, wspierający ambitne przedsięwzięcia kulturalne w całej Polsce, jest głównym partnerem projektu. Bilety na seanse będzie można wygrać w konkursach organizowanych na Facebooku firmy.

Repertuar wydarzenia:

24.07. piątek – „Fargo”

25.07. sobota – „Pluton”

31.07. piątek – „Slumdog. Milioner z ulicy”

1.08. sobota – „La La Land”

7.08. piątek – „Misery”

8.08. sobota – „Milczenie Owiec”

14.08. piątek – „Heavy Trip”

15.08. sobota – „Co robimy w ukryciu”

28.08. piątek – „Dwunastu gniewnych ludzi”

29.08. sobota – „Nędznicy”

Każdy z seansów rozpoczyna się o godzinie 21:00.

Bilety w cenie 30 zł od auta są do nabycia na stronie Biletin.pl oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Kościelisku. Nie ma możliwości zakupu biletów na miejscu. Więcej informacji oraz regulamin wydarzenia dostępny na stronie kino.gminakoscielisko.pl

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Działy

Reklama