CSR w Energetyce

PGE GiEK: Fundacja PGE EC w Rybniku wsparła szpital w walce z epidemią

23 lipca Fundacja PGE Energia Ciepła, nadzorowana przez spółkę PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, przekazała na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku darowiznę w wysokości 95 tys. zł. Ofiarowana kwota przeznaczona zostanie na zakup środków ochrony indywidualnej pracowników szpitala związanych z epidemią COVID-19. 

Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna oraz Katarzyna Dutkiewicz, prezes zarządu Fundacji PGE Energia Ciepła przekazały na ręce Bożeny Mocha-Dziechciarz, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego nr 3 w Rybniku czek o wartości 95 tys. zł.

– PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna nigdy nie była obojętna na to, co dzieje się w otoczeniu jej zakładów. Jako największy producent energii elektrycznej zatrudniający prawie 15 tys. pracowników w kraju walczymy z koronawirusem na wielu frontach chroniąc zdrowie załogi i tym samym wspierając administrację rządową. Chylimy czoła całemu personelowi medycznemu za codzienne poświęcenie. Mamy nadzieję, że pieniądze, które dziś przekazujemy pomogą szpitalowi, ale także nam wszystkim przejść bezpiecznie przez ten trudny okres – powiedziała Wioletta Czemiel-Grzybowska, Prezes Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. 

Przekazane środki przeznaczone są na zakup środków ochrony osobistej pracowników szpitala, m.in. specjalistycznych maseczek, rękawiczek oraz środków do dezynfekcji.

– Wojewódzki szpital w Rybniku jak większość placówek w dobie ogólnokrajowej pandemii, znalazł się na pierwszej linii walki z COVIDEM. Jak zawsze w trudnych sytuacjach możemy liczyć na sprawdzonych przyjaciół – a takim przyjacielem szpitala jest Fundacja, która po raz kolejny nas wspiera. Środki przekazane na zakupy związane z szeroko rozumianym zabezpieczeniem Pracowników Szpitala przed epidemią, skutecznie wspomogą nas w obecnej sytuacji. Fundacja doskonale rozumiejąc potrzeby zdrowotne regionu celnie i skutecznie wspomaga lokalną społeczność za co w imieniu szpitala, personelu a także pacjentów składam serdeczne podziękowanie – powiedziała Bożena Mocha-Dziechciarz, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego nr 3 w Rybniku.

Wszyscy mamy świadomość wyzwań, jakie stoją dziś przed całym społeczeństwem, a w szczególności przed personelem medycznym. Jesteśmy bardzo wdzięczni medykom, którzy codziennie wykonują ogromną pracę, opiekując się chorymi na COVID-19, niejednokrotnie narażając własne zdrowie i życie. Solidarnie podjęliśmy działania wobec tej trudnej sytuacji i mając na uwadze bezpieczeństwo lekarzy, pielęgniarek oraz sanitariuszy tym symbolicznym gestem chcemy wyrazić wdzięczność za ich poświęcenie – powiedziała Katarzyna Dutkiewicz, Prezes Zarządu Fundacji PGE Energia Ciepła.

Fundacja PGE Energia Ciepła przekazała w 2018 r., na rzecz Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim darowiznę w wysokości 250 tys. zł na realizację przygotowania zaplecza zabiegowego pod zabiegi operacyjne i pracownie zabiegowe, szczególnie chirurgii onkologicznej jamy brzusznej. W lutym 2019 r. Fundacja wsparła Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, przekazując 300 tys. zł na zakup nowej specjalistycznej neonatologicznej karetki ratującej zdrowie i życie noworodków, a we wrześniu kwotą 150 tys. utworzenie Pracowni Elektroterapii i Elektrofizjologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, która będzie zajmować się wszczepieniami kardiostymulatorów, defibrylatorów i gdzie wykonywane będą zabiegi ablacji oraz krioablacji.

Źródło: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA

Działy

Reklama