CSR w energetyce » PGE partnerem V edycji akcji „BohaterON – włącz historię”

PGE partnerem V edycji akcji „BohaterON – włącz historię”

30 Lip 2020 Możliwość komentowania PGE partnerem V edycji akcji „BohaterON – włącz historię” została wyłączona Share 'PGE partnerem V edycji akcji „BohaterON – włącz historię”' on Facebook Share 'PGE partnerem V edycji akcji „BohaterON – włącz historię”' on Email Share 'PGE partnerem V edycji akcji „BohaterON – włącz historię”' on Print Friendly

PGE została partnerem akcji BohaterON, której celem, oprócz uhonorowania i upamiętnienia uczestników Powstania Warszawskiego, jest zachęcenie do działania – wysłania kartki dla Powstańca. 

– PGE z dumą angażuje się w działania związane z pielęgnowaniem tożsamości i świadomości narodowej, dlatego też po raz kolejny włączyliśmy się w akcję BohaterON. Celem projektu, oprócz kultywowania pamięci o bohaterach Powstania Warszawskiego, jest zachęcenie do działania, do interakcji. Zachęcam do wysłania kartki dla Powstańca – wspólnie pokażmy, że pamiętamy –  powiedział Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. 

PGE od lat angażuje się w projekty, które są związane z Powstaniem Warszawskim.  Od 2016 r. PGE współpracuje z Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym roku PGE została Partnerem Strategicznym Muzeum i patronem programu „Rodzinne spotkania z historią” promującego rodzinne zwiedzanie ekspozycji. PGE włączała się również w inicjatywy wspierające kombatantów m.in. zaangażowała się w opiekę nad nimi podczas pandemii koronawirusa.

PGE wsparła również produkcje filmowe upamiętniające bohaterów Powstania Warszawskiego, takie jak „Miasto 44” Jana Komasy, „Fajna Ferajna” Tomasza Stankiewicza, czy film Władysława Pasikowskiego „Kurier” o Janie Nowaku-Jeziorańskim, poruszający wątki powstańcze z 1944 r.

Informacje dodatkowe: 

Kampania BohaterON składa się z czterech elementów. Jej głównym punktem jest akcja Kartka dla Powstańca, w ramach której można wysłać do uczestników Powstania Warszawskiego specjalne kartki z życzeniami, dziękując tym samym za ich walkę o wolną Polskę.

W ramach akcji przeprowadzane są także szkolenia dla nauczycieli, warsztaty dla uczniów oraz spotkania z Powstańcami.

Od 2016 r. wysłano łącznie 830 258 kartek i listów do Powstańców, a 700 000 uczniów zostało objętych projektem „BohaterON w Twojej Szkole”.

Przez cały rok bohaterowie walk o stolicę otrzymują także bezpośrednią pomoc, nie tylko materialną, ale również wsparcie w codziennych obowiązkach czy organizacji pomocy medycznej. W okresie zagrożenia epidemicznego pomoc ta nabrała jeszcze większego znaczenia.

Od 2019 r. osoby i instytucje, które w szczególny sposób przyczyniły się do promowania edukacji historyczno-patriotycznej, uhonorowywane są Nagrodą BohaterONy im. Powstańców Warszawskich.

Organizatorem akcji „BohaterON – włącz historię” są dwie wrocławskie organizacje zajmujące się realizacją projektów z zakresu pamięci historycznej: Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria.

PGE Polska Grupa Energetyczna angażuje się w kampanię BohaterON już od 2018 roku. Działalność PGE w zakresie kultywowania pamięci historycznej została doceniona przez Kapitułę Konkursu i w 2019 roku Spółka została Finalistą Nagród BohaterONy. PGE otrzymała nominację za wsparcie licznych inicjatyw realizowanych w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości, w tym za mecenat nad „Koncertem dla Niepodległej” i wsparcie realizacji filmu „Niepodległość”.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Wpis został opublikowany 30 Lip 2020 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć