CSR w Energetyce

PGE Polska Grupa Energetyczna Partnerem Strategicznym Kromer Festival Biecz Online 2020

Kromer Biecz Festival to święto muzyki dawnej, które odbędzie się w dniach 24-26 lipca. Tegoroczna edycja, ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, odbędzie się w formie online. PGE Polska Grupa Energetyczna jest Partnerem Kromer Festival Biecz i angażuje się w ten wyjątkowy Festiwal Muzyki Dawnej od 2016 r.

Kromer Festival Biecz, który odbywa się w małopolskim Bieczu, jest jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych regionu. Co roku koncerty odbywają się w zabytkowych wnętrzach Biecza. W tym roku, ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią, Festiwal zmienia swoją formułę i przenosi się w przestrzeń wirtualną. Dzięki tej formule, sympatycy muzyki dawnej będą mogli uczestniczyć w koncertach nie tylko odbywających się w Bieczu, ale również w Paryżu, Londynie, Berlinie czy Bazylei.

– Kultura, zwłaszcza ta wysoka, nie mogłaby istnieć bez wsparcia mecenasów. Pięcioletnia współpraca PGE Polskiej Grupy Energetycznej i Kromer Festival Biecz, pozwala odbiorcom Festiwalu na obcowanie ze wspaniałą muzyką dawnych wieków w historycznych lokalizacjach Biecza – powiedział Paweł Szczepanik, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna SA 

Działy

Reklama