Sport w energetyce

Giganci Siatkówki zagrają z TAURONEM

TAURON partnerem tytularnym Międzynarodowego Turnieju Giganci Siatkówki. Zaplanowane na wrzesień trzydniowe sportowe święto dostarczy kibicom gigantycznych siatkarskich emocji. Pierwszego dnia imprezy gwiazdy z legendarnej kadry Ireneusza Mazura zagrają z zespołem Grupy TAURON, a w sobotę i niedzielę na boisku zameldują się topowe drużyny z Polski i Turcji.

Zawody zostaną rozegrane w Kępnie w dniach 18-20 września 2020 r Dochód z imprezy w całości zostanie przekazany na cele dobroczynne.

Tegoroczny turniej otworzy mecz gwiazd legendarnej drużyny Ireneusza Mazura – jednego z najbardziej utytułowanych polskich trenerów. W składzie spodziewać się można największych gwiazd siatkówki ostatniej dekady. Naprzeciw siatki staną pracownicy TAURONA, którzy zremisowali z gwiazdami w meczu rozegranym w analogiczny sposób rok temu. W sobotę i niedzielę z kolei w turnieju zmierzą się cztery drużyny: PGE Skra Bełchatów, Fenerbahçe Stambuł, Jastrzębski Węgiel i Galatasaray Stambuł.

– TAURON Giganci Siatkówki to kolejna okazja, by dać impuls do uprawiania sportu nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale także w mniejszych miejscowościach. W ten sposób chcemy też promować zdrowe postawy wśród najmłodszych, bo to przecież to pokolenie jest naszą przyszłością – wyjaśnia Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia. – Dzięki zaangażowaniu w takie wydarzenia marka TAURON jest już mocno zakorzeniona w świadomości społecznej. Już dziś jesteśmy liderem pod względem rozpoznawalności na rynku energii –  dodaje Prezes TAURONA.

– Siatkówka to eksplozje emocji, czysta adrenalina. Z drugiej zaś strony sport ten wyróżnia się wysoką kulturą kibicowania, familijnością i pięknem wysoko fruwających zawodników – mówi Wojciech Rozdolski, organizator turnieju TAURON Giganci Siatkówki. – Już za kilka miesięcy będzie okazja dowodnie się o tym przekonać. Zapraszam do Kępna – dodaje Wojciech Rozdolski.

TAURON wspiera rozwój sportu. Na początku lutego koncern został sponsorem tytularnym DUSZNIKI ARENY. Ośrodek ten jest ważnym punktem na mapie narciarstwa biegowego i biatlonu. To drugi obiekt, po TAURON Arenie Kraków, któremu patronuje energetyczny lider. W 2019 r. firma angażowała się w wielkie imprezy skierowane do zawodowych sportowców, paraolimpijczyków, amatorów oraz juniorów. Do najważniejszych zaliczyć można: Tour de Pologne, TAURON Junior Cup, finał Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu – TAURON SEC.  Firma jest również sponsorem strategicznym Olimpiad Specjalnych.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Działy

Reklama