Sport w energetyce

TAURON ARENA DUSZNIKI z nową energią

TAURON został sponsorem tytularnym DUSZNIKI ARENY. Zaangażowanie w obiekt sportowo-turystyczny wzmacnia wizerunek firmy. Ośrodek ten jest ważnym punktem na mapie narciarstwa biegowego i biatlonu. To drugi obiekt, po TAURON Arenie Kraków, któremu patronuje energetyczny lider.  

Położone na wysokości 660 m.n.p.m. centrum treningowe otwarte jest przez cały rok dla aktywnie uprawiających sport biegaczy, nartorolkarzy, a zimą biatlonistów i narciarskich biegaczy. DUSZNIKI ARENA oferuje aż 70 kombinacji tras, spośród których dwie pętle – 1,2 km i 2,5 km – są oświetlane i sztucznie naśnieżane. Obiekt posiada licencję B, przyznaną przez Międzynarodową Unię Biathlonu, co czyni go najnowocześniejszym obiektem biathlonowym w Polsce.

Nowoczesne obiekty sportowe sprzyjają rozwojowi talentów, a TAURON DUSZNIKI ARENA to jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarstwa biegowego i biathlonu w Polsce. – Dziękuję TAURON Polska Energia oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tego toru – mówił premier Mateusz Morawiecki.

 – Kolejne nasze inicjatywy jak np. TAURON Junior Cup, stanowią impuls do uprawiania sportu nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale także w mniejszych miejscowościach południowej Polski – podkreśla Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia. – TAURON DUSZNIKI ARENA jest przeznaczona tak dla profesjonalistów, jak i amatorów. Piękny obiekt, zapierające dech otoczenie, do tego wysiłek na świeżym powietrzu. Cieszę się, że jako firma możemy przesłużyć się rozwojowi tego miejsca  – dodaje prezes TAURONA.

– To wielka chwila dla Dusznik-Zdroju, dla obiektu DUSZNIKI ARENA i dla polskiego biathlonu. Partnerstwo z firmą TAURON to wielkie wyróżnienie, motywacja do jeszcze intensywniejszej pracy, ale i dostrzeżenie wkładu naszej gminy I Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w organizację dużych międzynarodowych wydarzeń sportowych – ocenia burmistrz miasta Duszniki-Zdrój, Piotr Lewandowski. – TAURON jako strategiczny partner ARENY to lokomotywa, która pomoże nam dojechać do pierwszych, biathlonowych zawodów Pucharu Świata w Polsce.

Najważniejszą imprezą, jaka odbyła się w DUSZNIKI ARENIE były Otwarte Mistrzostwa Europy w biathlonie w 2017 r. Obiekt co roku jest organizatorem międzynarodowych i krajowych imprez, takich jaki Puchar IBU w biathlonie, Mistrzostwa Polski w biathlonie, Rajd Dolnośląski czy wydarzeń o charakterze amatorskim.

TAURON DUSZNIKI ARENA ma w planach na najbliższe miesiące wiele interesujących imprez, w tym: European Winter Para Sports Event Poland 2020, Finał Pucharu Polski „Celuj w Igrzyska”, Olimpic Hopes – międzynarodowe zawody biathlonowe, Mistrzostwa Polski Seniorów w biathlonie, Biathlon Dla Każdego, VAG SYSTEM – 2ND EDITION, Mistrzostwa Polski, Piknik rodzinny – fiesta balonowa, Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim, Puchar Polski na nartorolkach/ Asfalt Uphill/ Vexa Skiroll Tour, MTB Bike Maraton, Puchar Polski na nartorolkach.

TAURON wspiera rozwój sportu. W 2019 r. firma angażowała się w wielkie imprezy skierowane do zawodowych sportowców, paraolimpijczyków, amatorów oraz juniorów. Do najważniejszych zaliczyć można: TOUR de Pologne, Międzynarodowy Turniej TAURON Giganci Siatkówki, TAURON Junior Cup, finał Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu – TAURON SEC. Firma jest również sponsorem strategicznym Olimpiad Specjalnych.

TAURON DUSZNIKI ARENA to obiekt wielozadaniowy. Jest to doskonałe miejsce zarówno dla zawodowych biegaczy i biathlonistów, jak i tych, którzy zdobywają pierwsze szlify w tych dyscyplinach sportu. Na co dzień na obiekcie trenują uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Dusznikach-Zdroju, jednak przede wszystkich swoje zgrupowania przeprowadza tutaj Kadra Polski w biathlonie.

Obiekt otwarty jest również na inne dyscypliny sportu – trenują na nim m.in. zespoły startujące w wyścigach psich zaprzęgów, czy… kierowcy rajdowi! Obiekt jest gospodarzem odcinków specjalnych podczas Rajdu Dolnośląskiego.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Działy

Reklama