Sport w energetyce » Zwycięski TAURON na Mistrzostwach Polski

Zwycięski TAURON na Mistrzostwach Polski

9 sty 2020 Możliwość komentowania Zwycięski TAURON na Mistrzostwach Polski została wyłączona Share 'Zwycięski TAURON na Mistrzostwach Polski' on Facebook Share 'Zwycięski TAURON na Mistrzostwach Polski' on Email Share 'Zwycięski TAURON na Mistrzostwach Polski' on Print Friendly

W ostatni weekend na stokach w Kluszkowcach odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim. Wśród 23 startujących drużyn z branży energetycznej TAURON reprezentowały zespoły Dystrybucji, Wytwarzania, Nowego Jaworzna, Obsługi Klienta oraz spółki TAURON Dystrybucja Pomiary. Organizatorem zawodów była Federacja Sportowa „Energetyk” z Warszawy.

Warunki na stokach były dobre, a Ośrodek Narciarski Czorsztyn SKI świetnie przygotował trasy do rozgrywania pełnych energii zawodów sportowych.

Mistrzostwa były rozgrywane w podziale na kategorie wiekowe oraz w osobnych grupach rywalizowali ze sobą kobiety i mężczyźni. Indywidualne pracownicy TAURONA wywalczyli złote medale w 4 kategoriach. Najlepsi w swoich grupach wiekowych byli: Elzbieta Podolska (kategoria K2) Barbara Romik (K3), Borys Błaszczyk (M1), Artur Żyła (M2).

Poza nagrodami indywidulanymi największym prestiżem jest zwycięstwo w zawodach drużynowych, do których wliczają się wyniki 10-cio osobowej reprezentacji. Czasy liczone są z obydwu kwalifikowanych przejazdów.

W tym roku na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa TAURON Dystrybucji. Drugie miejsce zajęła połączona drużyna pracowników TAURON Wytwarzania i Nowego Jaworzna. Trzecią drużyną Mistrzostw byli reprezentanci PGNiG TERMIKA SA, którym do drugiego miejsca zabrakło tylko jednego punktu!

Zwycięska drużyna TAURON Dystrybucji wystąpiła w składzie: Anna  Durak, Ewa Groń, Maciej Mróz, Borys Błaszczyk, Barbara Romik, Elzbieta Podolska, Alicja Pelczarska, Jerzy Zarzycki, Jarosław Bulik i Adam Buliszak.

W sumie w tegorocznych zawodach wzięły udział 23 drużyny reprezentujące grupy energetyczne, PSE oraz inne firmy energetyczne z całej Polski, które odpowiedziały na zaproszenie Federacji Sportowej „Energetyk”.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 9 sty 2020 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć