CSR w energetyce » Fundacja PGE Energia Ciepła wsparła finansowo Szpital…

Fundacja PGE Energia Ciepła wsparła finansowo Szpital Wojewódzki nr 3 w Rybniku

1 Paź 2019 Możliwość komentowania Fundacja PGE Energia Ciepła wsparła finansowo Szpital Wojewódzki nr 3 w Rybniku została wyłączona Share 'Fundacja PGE Energia Ciepła wsparła finansowo Szpital Wojewódzki nr 3 w Rybniku' on Facebook Share 'Fundacja PGE Energia Ciepła wsparła finansowo Szpital Wojewódzki nr 3 w Rybniku' on Email Share 'Fundacja PGE Energia Ciepła wsparła finansowo Szpital Wojewódzki nr 3 w Rybniku' on Print Friendly

30 września Fundacja PGE Energia Ciepła przekazała na rzecz Oddziału Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku darowiznę w wysokości 150 tys. złotych. Ofiarowane środki zostaną przekazane na utworzenie Pracowni Elektroterapii i Elektrofizjologii.

Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu PGE Energia Ciepła oraz Robert Osóbka, prezes Zarządu Fundacji PGE Energia Ciepła przekazali na ręce Bożeny Mocha-Dziechciarz, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego nr 3 w Rybniku czek w wysokości 150 tys. złotych.

Szpital Wojewódzki nr 3 w Rybniku nieustannie podejmuje inicjatywy związane z rozwojem placówki i zwiększenia jej rentowności. Działalność Oddziału Kardiologii rozpoczęła się w lutym 2005 roku, kiedy to z inicjatywy ówczesnego Dyrektora Szpitala i Rady Społecznej powołano do życia oddział szpitalny z ośmioma łóżkami intensywnej opieki kardiologicznej. W 2007 r. wszczepiono pierwszy w Rybniku stymulator pracy serca. Stopniowy wzrost ilości wykonywanych zabiegów spowodował konieczność utworzenia nowej pracowni pod nazwą Pracownia Elektroterapii i Elektrofizjologii. Wierzymy, że kwota pozyskana na powyższy cel pozwoli na realizację sporej części projektu. Liczymy na dalszą pomoc w tym zakresie, aby wkrótce pacjenci z naszego regionu mogli w pełni korzystać z obecności profesjonalnej kadry lekarskiej jak i nowoczesnego zaplecza diagnostyczno-terapeutycznego – powiedział Wojciech KreisZastępca Dyrektora ds. Lecznictwa, Ordynator Oddziału Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego nr 3 w Rybniku.

Przekazane środki zostaną przeznaczone na realizację kluczowego dla Szpitala w Rybniku zadania, polegającego na utworzeniu Pracowni Elektroterapii i Elektrofizjologii, która będzie zajmować się wszczepieniami kardiostymulatorów, defibrylatorów, i w której będą wykonywane zabiegi ablacji i krioablacji.

-PGE Energia Ciepła, jako producent ciepła i energii elektrycznej dba przede wszystkim o bezpieczeństwo dostaw ciepła oraz czyste powietrze w  regionach, gdzie jesteśmy obecni. Nasza działalność oparta jest na łączeniu rozwoju biznesowego ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Angażujemy się w działania wspierające zdrowie i jakość życia mieszkańców miast, w których mamy swoje aktywa. W ostatnim czasie m.in. udzieliliśmy pomocy finansowej Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim, zakupiliśmy specjalistyczną karetkę neonatologiczną dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, a dzisiaj przekazujemy darowiznę dla Szpitala Wojewódzkiego nr 3 w Rybniku, dzięki której wesprzemy powstanie specjalistycznej pracowni na oddziale kardiologii – powiedział Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła.

Działania Fundacji PGE Energia Ciepła ukierunkowane na promocję i ochronę zdrowia, zgodnie z podstawowymi celami, przekładają się na uczestnictwo w życiu lokalnej społeczności Rybnika. Dzisiejsze wsparcie finansowe projektu budowy pracowni Elektroterapii i Elektrofizjologii jest tego wyrazem. Niezwykle ważne i potrzebne mieszkańcom, nowoczesne metody leczenia chorób serca, będą teraz w zasięgu możliwości. Mam nadzieję, że wsparcie Fundacji przyczyni się do powstania nowoczesnego, w pełni funkcjonalnego zaplecza medycznego – powiedział Robert Osóbka, Prezes Zarządu Fundacji PGE Energia Ciepła.

Fundacja PGE Energia Ciepła przekazała, w ubiegłym roku, na rzecz Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim darowiznę w wysokości 250 tys. zł na realizację przygotowania zaplecza zabiegowego pod zabiegi operacyjne i pracownie zabiegowe, szczególnie chirurgii onkologicznej jamy brzusznej. W lutym br. Fundacja wsparła Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze przekazując 300 tys. złotych na zakup nowej specjalistycznej neonatologicznej karetki ratującej zdrowie i życie noworodków.

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25% udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 14 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 7,4 GWt mocy elektrycznej 4,2 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 592 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce, spółka jest obecna także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych. PGE Energia Ciepła jest ponadto właścicielem elektrowni systemowej w Rybniku.

Fundacja PGE Energia Ciepła jest organizacją pożytku publicznego. Zakres działalności Fundacji obejmuje zarówno ochronę i promocję zdrowia, jak i działania oświatowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. Misją Fundacji PGE Energia Ciepła jest wspieranie pozytywnych inicjatyw społecznych, społeczeństwa integracyjnego, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce i wziąć udział we wszystkich aspektach życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Fundacja PGE Energia Ciepła uczy świadomego korzystania z zasobów energetycznych ziemi, wyzwala energię do poszukiwania i tworzenia rozwiązań dla lepszej jakości życia wszystkich ludzi, wspiera rozwój lokalny i solidaryzuje się w działaniach na rzecz aktywności do życia obywatelskiego.

Na zdjęciu nr 1 od lewej: Wojciech Kreis – zastępca dyrektora ds. Lecznictwa, ordynator Oddziału Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego nr 3 w Rybniku, Wojciech Dąbrowski – Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła, Robert Osóbka – Prezes Zarządu Fundacji PGE Energia Ciepła, Bożena Mocha-Dziechciarz – Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego nr 3 w Rybniku

Źródło: PGE Energia Ciepła SA

Wpis został opublikowany 1 Paź 2019 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć