CSR w energetyce » Hojny dar dla potrzebujących

Hojny dar dla potrzebujących

24 Wrz 2019 Możliwość komentowania Hojny dar dla potrzebujących została wyłączona Share 'Hojny dar dla potrzebujących' on Facebook Share 'Hojny dar dla potrzebujących' on Email Share 'Hojny dar dla potrzebujących' on Print Friendly

Papier, zeszyty, notatniki, pisaki i długopisy, piórniki, plecaki i książki, płyny do mycia, szampony i pieluchy… to tylko część podarunków, jakie znalazły się w darze od pracowników TAURON dla wychowanków Domu Aniołów Stróżów. Trwająca dwa miesiące zbiórka, została zorganizowana pod hasłem „Pomagamy do kwadratu”, w ramach programu wolontariatu pracowniczego w Grupie TAURON.

– Nasi pracownicy chętnie angażują się w akcje, w których mają szansę nieść pomoc innym. Często słyszymy, że ludzie pomogą, kiedy widzą konkretną potrzebę. Tak właśnie wygląda nasza współpraca z Domem Aniołów Stróżów, otrzymujemy prośbę o konkretną pomoc i reagujemy zachęcając do niej naszych pracowników – mówi Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia. – Wolontariat pracowniczy w Grupie TAURON aktywnie rozwijamy od ponad dwóch lat. W jego ramach stawiamy w głównej mierze na inicjatywy oddolne, które ulepszają życie otoczeniu, w jakim działają spółki Grupy – dodaje Grzegorczyk.

Wszystkie zebrane podarunki trafiły 24 września do oczekujących na nie małych odbiorców w pierwotnej siedzibie stowarzyszenia czyli na katowickim Załężu. Obecnie Dom Aniołów Stróżów prowadzi nieodpłatnie 8 świetlic terapeutycznych, klubów malucha i klubów rozwoju dzieci, a także programy uliczne i poradnię rodzinną. W śląskich pogórniczych i pohutniczych dzielnicach biedy codziennie pod ich opieką pozostaje blisko 130 dzieci w wieku od 2 do 18 lat.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” już od 25 lat opiekuje się dziećmi i ich rodzinami z Katowic i okolic. Obecnie we wszystkich trzech placówkach (Katowice Załęże, Sosnowiec Juliusz, Chorzów Batory) pomoc w codziennych problemach otrzymuje kilkaset dzieci, młodzieży i ich rodzin. Podopieczni codziennie uczestniczą w zajęciach odbywających się w świetlicach, klubach i na podwórkach dzielnic, gdzie mogą liczyć na wsparcie wychowawców.

– Aby zmieniać świat i realizować naszą misję współpracujemy z wieloma instytucjami publicznymi, mediami oraz biznesem. Prowadzimy lub uczestniczymy również w licznych akcjach i wydarzeniach, które pomagają nam zbierać fundusze na prowadzoną działalność. Cieszymy się, że wśród naszych przyjaciół jest także Grupa TAURON, której pracownicy wsparli nas po raz kolejny. Z serca za tą pomoc dziękujemy – mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

W sierpniu br. TAURON  i Fundacja „Wielka radość na małych kółkach” przekazały 10 rowerów i cztery hulajnogi Domowi Aniołów Stróżów. Rowery pochodziły ze zbiórki, która była prowadzona w lipcu przez TAURON. Darowizna była częścią akcji „76 rowerów na 76. Tour de Pologne”.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 24 Wrz 2019 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć