CSR w energetyce » „Dzielimy się ciepłem” – PGE Energia Ciepła wspiera odbiorców…

„Dzielimy się ciepłem” – PGE Energia Ciepła wspiera odbiorców wrażliwych społecznie

17 Wrz 2019 Możliwość komentowania „Dzielimy się ciepłem” – PGE Energia Ciepła wspiera odbiorców wrażliwych społecznie została wyłączona Share '„Dzielimy się ciepłem” – PGE Energia Ciepła wspiera odbiorców wrażliwych społecznie' on Facebook Share '„Dzielimy się ciepłem” – PGE Energia Ciepła wspiera odbiorców wrażliwych społecznie' on Email Share '„Dzielimy się ciepłem” – PGE Energia Ciepła wspiera odbiorców wrażliwych społecznie' on Print Friendly

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, angażuje się w pomoc odbiorcom wrażliwym społecznie w lokalizacjach, w których ma swoje elektrociepłownie. Realizowany program „Dzielimy się ciepłem” jest elementem społecznego zaangażowania spółki.

Program „Dzielimy się ciepłem” skierowany jest do wybranych placówek i odbiorców wrażliwych społecznie. Realizowany będzie w siedmiu lokalizacjach: w Gdańsku, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze i Krakowie. PGE Energia Ciepła w ramach programu przekaże w 2019 r. łącznie ponad 300 tys. zł.

PGE Energia Ciepła we współpracy z samorządami miast i lokalnymi organizacjami pożytku publicznego przekazuje wsparcie najbardziej potrzebującym odbiorcom korzystającym z ciepła sieciowego. Beneficjentami dofinansowania będą m. in. szpitale, domy dziecka, schroniska dla bezdomnych, domy starców oraz rodziny w ciężkiej sytuacji materialnej.

– PGE Energia Ciepła, jako producent ciepła i energii elektrycznej, jest niezbędnym elementem infrastruktury miast i życia ich mieszkańców. Tam, gdzie jesteśmy obecni dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo dostaw ciepła oraz lepsze i czystsze powietrze. Nie jesteśmy również obojętni na problemy lokalnych społeczności i angażujemy się w pomoc najbardziej potrzebującym. Cieszymy się, że dzięki przekazywanym przez nas środkom finansowym, możemy wesprzeć uboższych mieszkańców miast – podkreślił Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła.

PGE Energia Ciepła skupia w ramach Programu „Dzielimy się ciepłem” działania pomocowe w lokalizacjach, w których prowadzi swoją działalność.

Źródło: PGE Energia Ciepła SA

Wpis został opublikowany 17 Wrz 2019 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć