CSR w energetyce » Domy Pozytywnej Energii po raz 15

Domy Pozytywnej Energii po raz 15

5 Wrz 2019 Możliwość komentowania Domy Pozytywnej Energii po raz 15 została wyłączona Share 'Domy Pozytywnej Energii po raz 15' on Facebook Share 'Domy Pozytywnej Energii po raz 15' on Email Share 'Domy Pozytywnej Energii po raz 15' on Print Friendly

Rozpoczęła się 15. edycja akcji „Domy Pozytywnej Energii” skierowanej do placówek opiekuńczo-wychowawczych. W tym roku celem konkursu jest opracowanie motywu graficznego symbolizującego i kojarzącego się z akcją. Przedsięwzięcie jest organizowane przez Fundację TAURON.

Do udziału w konkursie zostały zaproszone całodobowe placówki opiekuńczo-wychowawcze publiczne i niepubliczne oraz, co jest nowością, placówki opiekuńczo-terapeutyczne (z wyłączeniem placówek rodzinnej formy opieki zastępczej) z terenu działania Grupy TAURON, tj. województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

– Jak co roku, przygotowaliśmy dla uczestników ciekawe zadanie konkursowe. Ponieważ nasza akcja zmienia się, w tym roku ogłosiliśmy konkurs na nowy motyw graficzny, czyli logo, które poprzez kolor, kształt i inne cechy będzie kojarzył się z akcją „Domy Pozytywnej Energii” – mówi Małgorzata Sobol, koordynatorka akcji.

Zadaniem uczestników konkursu będzie samodzielne przygotowanie maksymalnie trzech propozycji plastycznych motywu graficznego kojarzącego się z akcją wraz z opisem idei powstania każdego z nich.

Nadesłane prace będą podlegały ocenie przez członków Kapituły Akcji. Dwadzieścia placówek, z których spłyną najciekawsze propozycje, zostanie Laureatami konkursu w ramach tegorocznej edycji. Zwycięzcy otrzymają równorzędne nagrody finansowe, które umożliwią realizację ciekawych planów, poszerzą wiedzę i perspektywy, a może nawet pozwolą spełnić marzenia wychowanków Domów Dziecka.

Do udziału w akcji zaproszono ponad 300 domów dziecka. Zgodnie z regulaminem placówki mają czas na zgłoszenie swojego udziału w konkursie do 13 września 2019 r., a termin nadesłania prac mija 18 października 2019 r.

Akcja „Domy Pozytywnej Energii” jest realizowana od 2005 r. Początkowo swoim zasięgiem obejmowała województwa: dolnośląskie i opolskie. W 2011 r. została rozszerzona na cały teren działania Grupy TAURON. W ub. r. w akcji wzięły udział 43 placówki, mające ponad 1,3 tys. wychowanków.

Akcja została wyróżniona w 2017 r. Złotym Laurem „Super Biznesu” w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

Szczegóły oraz regulamin tegorocznej edycji znajdują się na stronie domypozytywnejenergii.pl.

Wpis został opublikowany 5 Wrz 2019 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć