Edukacja » Nowa gra edukacyjna na platformie Bezpieczników TAURONA

Nowa gra edukacyjna na platformie Bezpieczników TAURONA

23 Sty 2019 Możliwość komentowania Nowa gra edukacyjna na platformie Bezpieczników TAURONA została wyłączona Share 'Nowa gra edukacyjna na platformie Bezpieczników TAURONA' on Facebook Share 'Nowa gra edukacyjna na platformie Bezpieczników TAURONA' on Email Share 'Nowa gra edukacyjna na platformie Bezpieczników TAURONA' on Print Friendly

Stworzenie domowej instalacji elektrycznej, zasilenie dzielnic dużego miasta czy zbudowanie krajowego systemu energetycznego, to tylko niektóre z zadań nowej gry edukacyjnej Elektrołącznik, uruchomionej na platformie „Bezpieczniki TAURONA”. To już szesnasta zabawa online, której zadaniem jest przybliżenie dzieciom i młodzieży zasad przepływu prądu i łączenia obwodów elektrycznych oraz pokazanie, że uczenie się o elektryczności wcale nie musi być nudne i trudne.

Tym razem gra została przygotowana dla starszych uczniów szkoły podstawowej, którzy podczas lekcji fizyki uczą się, jak budować obwody elektryczne, jak wygląda domowa instalacje elektryczna i jak prąd przepływa z elektrowni do domu.

Elektrołącznik przybliża te zasady w formie zabawy. Zadaniem gracza jest odpowiednie zestawianie fragmentów przewodów tak, by podłączać odbiorniki do źródła energii. Rozgrywka odbywa się na czterech poziomach trudności: kolorowe diody, światła domu, sieć miasta i krajowy supersystem – tłumaczy Beata Boryczko, koordynator akcji w TAURON Dystrybucja.

Gra zaczyna się od zbudowania prostego obwodu elektrycznego z kolorowymi diodami. Kolejne etapy to: tworzenie domowej instalacji elektrycznej, tak by zaświeciły się wszystkie lampy, zasilenie dzielnic dużego miasta i wreszcie stworzenie krajowego systemu energetycznego z siecią przesyłową łączącą duże miasta. Poszczególne rozgrywki są wzbogacone o ciekawostki energetyczne, z których gracz może dowiedzieć się np. jaką długość mają linie energetyczne w Polsce, kto był odkrywcą praw elektrodynamiki i co oznacza symbol Ω.

W innych grach zamieszczonych na platformie można zostać na chwilę energetykiem, który musi dotrzeć do wioski, by naprawić zerwane linie i dostarczyć mieszkańcom prąd albo spróbować zbudować największy słup linii wysokiego napięcia czy pomóc Tauronkowi ładować baterie do różnych urządzeń elektrycznych – mówi Beata Boryczko.

Program edukacyjny „Bezpieczniki TAURONA” jest realizowany od 2013 r. Jego głównym celem jest uczenie i przypominanie zasad bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej. Od 2017 r. program jest prowadzony w oparciu o multimedialną platformę edukacyjną skierowaną do nauczycieli szkół podstawowych, uczniów i rodziców. Filarem platformy są gotowe scenariusze interaktywnych lekcji, opracowane dla szkół podstawowych, zawierające filmy edukacyjne, opisy doświadczeń, eksperymentów i zabaw, a także wiele pomocy naukowych w postaci rysunków, fotografii, motywów dźwiękowych.

Na platformie jest zarejestrowanych ponad 700 nauczycieli. Film „Ostrożnie z prądem” ma na kanale YouTube ponad 1,8 mln odsłon i jest najpopularniejszym filmem Grupy TAURON zamieszczonym na tym kanale.

Adres platformy e-learningowej: http://edukacja.bezpieczniki.tauron.pl

Źródło: Tauron Polska Energia

Wpis został opublikowany 23 Sty 2019 w następujących kategoriach: Edukacja. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć