Edukacja » TAURON Ciepło przygotowuje nowe pokolenie fachowców

TAURON Ciepło przygotowuje nowe pokolenie fachowców

28 Sty 2019 Możliwość komentowania TAURON Ciepło przygotowuje nowe pokolenie fachowców została wyłączona Share 'TAURON Ciepło przygotowuje nowe pokolenie fachowców' on Facebook Share 'TAURON Ciepło przygotowuje nowe pokolenie fachowców' on Email Share 'TAURON Ciepło przygotowuje nowe pokolenie fachowców' on Print Friendly

TAURON Ciepło nawiązał współpracę z Powiatowym Zespołem Szkół nr 10 w Kętach oraz Zespołem Szkół nr 2 w Katowicach Murckach. Od września ub. r. patronatem zostali objęci uczniowie klas kształcących w zawodzie technik elektryk.

Już od kilku lat TAURON zawiera ze szkołami zawodowymi porozumienia, określające zasady i formy współdziałania na rzecz rozwoju edukacji zawodowej w obszarze elektroenergetyki.

Jako pracodawca odpowiedzialny społecznie chcemy mieć wpływ na kształtowanie opinii młodych ludzi i ich rodziców na temat edukacji i przyszłości zawodowej. Nadchodzi „era fachowców”, czas kiedy posiadanie dobrego, konkretnego zawodu jest wartością. Mamy tego świadomość i staramy się promować to przekonanie wśród młodych ludzi – potencjalnie naszych przyszłych pracowników – mówi Jacek Uhryn, Prezes Zarządu TAURON Ciepło

W ramach patronatu TAURON Ciepło oferuje wsparcie działań i przedsięwzięć związanych z nauką zawodu. Po zakończeniu edukacji i uzyskaniu tytułu zawodowego Spółka zapewnia najlepszym uczniom stypendia i możliwość zatrudnienia. Uczniowie klas patronackich mają także możliwość odbycia praktyk zawodowych w TAURON Ciepło.

Dziś na rynku pracy jesteśmy postrzegani jako dobry i stabilny pracodawca. Jednak z naszych analiz wynika, że za kilka lat wielu pracowników osiągnie wiek emerytalny, dlatego już teraz staramy się do tego systemowo przygotować. Zależy nam na tym, aby młodzi ludzie chętnie wybierali zawody związane z energetyką i ciepłownictwem jako swoją drogę życiową, a TAURON Ciepło postrzegali jako atrakcyjne miejsce pracy – mówi Joanna Duszyńska-Pukszta, Dyrektor Departamentu ds. Personalnych TAURON Ciepło.

Współpraca TAURON Ciepło z klasami patronackimi opiera się na zaangażowaniu w projekty realizowane przez uczniów oraz włączaniu ich do udziału w wydarzeniach organizowanych przez spółkę takich jak: otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej Miasta Katowice przy Zespole Szkół w Murckach czy współpraca przy realizacji projektu Katowice Miastem Fachowców i Festiwalu Szkół Ponadgimnazjalnych „Sięgnij po zawód”.

Przedstawiciele szkół partnerskich uczestniczyli także w organizowanym przez Grupę TAURON seminarium, inaugurującym Program Operacyjny – Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) realizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

W 2018 r., dla uczniów szkół objętych patronatem TAURON Ciepło w ramach zajęć dodatkowych, przeprowadzono warsztaty Akademii GOPR – cyklu organizowanego przez Grupę TAURON.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 28 Sty 2019 w następujących kategoriach: Edukacja. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć