Emisje, CO2 » Wiceminister Kurtyka o rezultatach COP24

Wiceminister Kurtyka o rezultatach COP24

14 Sty 2019 Możliwość komentowania Wiceminister Kurtyka o rezultatach COP24 została wyłączona Share 'Wiceminister Kurtyka o rezultatach COP24' on Facebook Share 'Wiceminister Kurtyka o rezultatach COP24' on Email Share 'Wiceminister Kurtyka o rezultatach COP24' on Print Friendly

Wnioski po szczycie klimatycznym COP24 oraz plany Polskiej Prezydencji na najbliższy rok to główne tematy wystąpienia Wiceministra Michała Kurtyki podczas konferencji „COP24 – i co dalej? Polityka energetyczno-klimatyczna w 2019 roku”.

Jak wyjaśnił Michał Kurtyka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, w ciągu dwóch tygodni trwania szczytu COP24 przedyskutowano wiele kwestii, zarówno zasadniczych, jak też bardzo szczegółowych i technicznych.Wszystkie składają się na skomplikowany i trudny dokument, jakim jest Pakiet katowicki. – Dzięki osiągniętemu podczas COP24 sukcesowi, Katowice wpisują się, obok Kyoto i Paryża, w historię kluczowych globalnych porozumień klimatycznych– podkreślił.

W opinii Prezydenta COP24 w tekście Pakietu katowickiego udało się zrównoważyć interesy państw rozwiniętych i rozwijających się. – Państwa rozwinięte, wychodząc naprzeciw postulatom finansowym państw rozwijających się, wykazały się poczuciem solidarności z nimi w ich walce ze zmianami klimatu – powiedział.

Wiceminister Kurtyka przypomniał także o inicjatywach Polskiej Prezydencji. Wskazał, że Deklarację o Sprawiedliwej i solidarnej transformacji wsparło 55 państw i Stron (w tym UE). Deklarację „Lasy dla klimatu” poparło dotychczas 70 państw. Natomiast w Partnerstwo na rzecz elektromobilności włączyły się 42 państwa obejmujące połowę ludności  świata, a także organizacje zrzeszające 1500 miast i regionów oraz ponad 1200 firm. – Szerokie poparcie dla przedstawionych przez polską Prezydencję deklaracji świadczy o docenieniu przez wszystkie Strony zaproponowanych tematów oraz wykonanej ogromnej pracy na rzecz ich promocji – zaznaczył.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Wpis został opublikowany 14 Sty 2019 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć