Emisje, CO2 » PGE GiEK podjęła kolejny krok w walce o czyste powietrze

PGE GiEK podjęła kolejny krok w walce o czyste powietrze

10 Sty 2019 Możliwość komentowania PGE GiEK podjęła kolejny krok w walce o czyste powietrze została wyłączona Share 'PGE GiEK podjęła kolejny krok w walce o czyste powietrze' on Facebook Share 'PGE GiEK podjęła kolejny krok w walce o czyste powietrze' on Email Share 'PGE GiEK podjęła kolejny krok w walce o czyste powietrze' on Print Friendly

Elektrownia Opole, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy Kapitałowej PGE, podpisała dzisiaj umowę z konsorcjum firm Elemont i Armański na zabudowę klap szczelnych obejściowych dla Instalacji Odsiarczania Spalin (IOS) bloków nr 1-4. Wartość kontraktu to ok. 24 mln zł.

Podpisana umowa jest kolejnym etapem dostosowania urządzeń wytwórczych Elektrowni Opole do konkluzji BAT, które zaczną obowiązywać od sierpnia 2021 r. W 2018 r. zawarto już w tym celu umowy na modernizację odazotowania spalin, rekonstrukcje wymienników regavo oraz wymianę elektrofiltrów, jak również poziomów dyszowych w absorberach.

Kontrakt przewiduje zabudowę nowych, uszczelnianych gorącym powietrzem, podwójnych klap spalin odpornych na korozję, dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej. Rozwiązanie to pozwoli uzyskać 100% szczelność obejść absorbera, co wpłynie na obniżenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Spółka PGE GiEK od wielu lat jest skoncentrowana na pracach dostosowawczych do konkluzji BAT, które zaczną obowiązywać już za 2,5 r. Opracowaliśmy szeroko zakrojony program, którego efektem będzie dostosowanie naszych aktywów wytwórczych do zaostrzonych wymogów. Podpisanie kontraktu na montaż klap jest kolejnym elementem tego projektu i dowodem na to, że z wielką odpowiedzialnością podchodzimy do kwestii ochrony środowiska naturalnego – powiedział Norbert Grudzień, p.o. Prezesa Zarządu, Wiceprezes Zarządu ds. Inwestycji i Zarządzania Majątkiem PGE GiEK.

Wszystkie zadania modernizacyjne w ramach podpisanego kontraktu zostaną wykonane na poszczególnych blokach w latach 2019-2021, w trakcie 6-miesięcznych remontów kapitalnych.

Źródło: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Wpis został opublikowany 10 Sty 2019 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć