Jeśli chcesz mieć realny wpływ na transformację energetyczno-klimatyczną, weź udział w wyjątkowym projekcie Ministerstwa Klimatu i Środowiska, jakim jest Akademia Transformacji Energetyczno-Klimatycznej (ATEK).
W perspektywie najbliższych kilku dziesięcioleci polityka klimatyczno-energetyczna będzie jednym z najważniejszych obszarów działalności państwa. Efektywne wdrożenie wizji neutralności klimatycznej będzie możliwe dzięki specjalistom, których wiedza, umiejętności i doświadczenie odpowiadają na potrzeby projektowania, implementacji i monitorowania koniecznych nowych rozwiązań. Potrzebny do tego zasób kompetencji to w szczególności: wiedza techniczna (np. w zakresie energetyki, ciepłownictwa, ropy, gazu, paliw transportowych czy gospodarki wodorowej), umiejętności analityczne, rozumienie zjawisk zachodzących w przyrodzie i powiązań między nimi a klimatem oraz ich wpływu na życie ludzi i gospodarkę, doświadczenie w realizacji projektów, a także wiedza z zakresu finansowania projektów w dziedzinie polityki klimatyczno-energetycznej.
Wobec zidentyfikowanych deficytów w zakresie zatrudniania w administracji rządowej osób z wykształceniem technicznym pozyskanie specjalistów z zakresu polityki energetycznej, klimatycznej, odpadowej czy środowiskowej, dysponujących wyżej wskazanymi kompetencjami jest ogromnym wyzwaniem. Dlatego wychodząc mu naprzeciw, chcemy realizować projekt edukacyjny, który będzie „kuźnią talentów” dla administracji rządowej w wyżej wymienionych obszarach.
Projekt Akademia Transformacji Energetyczno-Klimatycznej przeznaczony jest dla absolwentów (z tytułem magistra lub równorzędnym) uczelni wyższych, kierunków technicznych/ przyrodniczych, których wiedza pozyskana w trakcie studiów wyższych będzie stanowiła solidne podstawy do zdobywania kompetencji niezbędnych do realizacji wyzwań stojących przed polską administracją w obszarze Zielonego Ładu. ATEK, realizowany w formule programu szkoleniowego w ramach statutowej działalności Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, skoncentrowany będzie na praktycznych umiejętnościach pozyskiwanych poprzez zajęcia prowadzone przez praktyków, w tym autorytety krajowe i zagraniczne, jak również krajowe i zagraniczne staże oraz wizyty studyjne pozwalające na pozyskanie wiedzy, doświadczenia, poznanie najlepszych praktyk, a także na budowanie profesjonalnej sieci kontaktów.
Aplikuj
Do 20 września aplikuj do Akademii Transformacji Energetyczno-Klimatycznej, dzięki której zyskasz:
- unikalną wiedzę i umiejętności zdobyte przez rok intensywnej nauki, powiązanej z wypłatą stypendium;
- udział w krajowych i zagranicznych stażach w instytucjach odpowiedzialnych za proces transformacji energetyczno-klimatycznej;
- gwarancję pracy w administracji publicznej.
Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska