Technologie

Zaproszenie dla firm do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu energetyki jądrowej

Ministerstwo Przemysłu zaprasza polskie przedsiębiorstwa do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach specjalistycznych, przygotowujących do wykonywania prac dla energetyki jądrowej. Jest to już czwarta edycja tych szkoleń, które w tym roku odbędą się w dwóch terminach do wyboru: od 30 września do 4 października bądź od 7 października do 11 października 2024 r. Zapisy właśnie ruszyły.

Szkolenia odbywać się będą w trzech równoległych grupach tematycznych: budowlanej, elektrycznej i mechaniczno-spawalniczej. Każde przedsiębiorstwo będzie mogło wybrać określony termin i grupę tematyczną w zależności od zainteresowania czy profilu działalności.

Rejestracja na szkolenia znajduje się pod linkiem: Polski Przemysł dla energetyki jądrowej- formularz rejestracji uczestników (google.com)
Dostępny w zakładce formularz należy wypełnić do 3 września 2024 r. do godz. 14:00.

Realizacja specjalistycznych szkoleń wpisuje się w strategię Rządu RP, który dąży do maksymalizacji udziału rodzimego przemysłu w Programie polskiej energetyki jądrowej oraz wspiera krajowe przedsiębiorstwa na rynkach międzynarodowych w sektorze jądrowym.

Tegoroczne szkolenia są realizowane na zlecenie Ministerstwa Przemysłu, natomiast wykonawcą jest Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska przy współpracy Górnośląskiego Instytutu Technologicznego i Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. 

Zakres tematyczny szkoleń obejmuje zagadnienia techniczne – prezentujące specyficzne wymagania w każdej z grup tematycznych, jak i uniwersalne dla wszystkich zagadnienia zapewnienia i kontroli jakości obowiązujące w łańcuchu dostaw sektora jądrowego. 

Szkolenia mają charakter wyłącznie praktyczny – specjaliści zaangażowani w realizację poszczególnych sesji szkoleniowych pochodzą z sektora jądrowego: dostawców technologii jądrowych (Westinghouse, EdF), przedsiębiorstw budowlanych zaangażowanych w budowy obiektów jądrowych (Bechtel, Bouygues), organizacji technicznych opracowujących i interpretujących standardy i normy jądrowe (ASME, IEEE, AIC, AFCEN, UDT, Bureau Veritas). Dla zobrazowania praktycznych aspektów działalności w tym sektorze zaangażowane zostały również inne polskie przedsiębiorstwa z doświadczeniami jądrowymi, które podzielą się swoją wiedzą.

Więcej szczegółów na temat szkoleń stronie: Polski przemysł dla energetyki jądrowej – Polski przemysł dla energetyki jądrowej – Szkolenia (szkolenia-nuclear.pl).

Źródło: Ministerstwo Przemysłu

Działy

Reklama