Technologie

Ministerstwo Przemysłu rozpoczęło swoją działalność w Katowicach

– Funkcjonowanie Ministerstwa Przemysłu tu na Śląsku jest docenieniem tego regionu, który przez dziesięciolecia miał wpływ na rozwój Polski a teraz stoją przed nim nowe zadania w trakcie transformacji naszej gospodarki – powiedział Minister Aktywów Państwowych Borys Budka, podczas uroczystości inauguracji działalności ministerstwa przemysłu w Katowicach.

Uroczysta inauguracja działalności Ministerstwa Przemysłu z siedzibą w Katowicach miała miejsce w historycznym gmachu przy ul. Powstańców 30 z udziałem szefowej resortu Marzeny Czarneckiej oraz ministra aktywów państwowych Borysa Budki i ministra finansów Andrzeja Domańskiego.

– Wyzwania które stoją przed Polską w nadchodzących latach, to m. in. szeroko rozumiana transformacja energetyki i całego przemysłu w tym również obronności. To będzie się działo tu na Śląsku, bo tu jest serce naszej gospodarki – uzasadniał Minister Borys Budka.

To nowe i jedyne Ministerstwo w rządzie Donalda Tuska, które będzie funkcjonowało poza Warszawą. Wydzielone zostało z resortu aktywów państwowych. Część budżetowa 48 – Gospodarka złożami kopalin znalazła się w  jego kompetencjach. Jak deklaruje minister przemysłu Marzena Czarnecka powstały resort będzie zajmował się nie tylko górnictwem i hutnictwem, ale również atomem, ropą naftową i gazem.

– Transformacja energetyczna w Polsce przebiegnie od węgla do atomu, dlatego lokalizacja Ministerstwa Przemysłu na Śląsku jest najlepsza – argumentowała Szefowa Resortu Marzena Czarnecka.

Źródło: Ministerstwo Aktywów Państwowych

Działy

Reklama