CSR w energetyce » Grupa PGE zakończyła rewitalizację Krzywego Lasu

Grupa PGE zakończyła rewitalizację Krzywego Lasu

9 lut 2024 Możliwość komentowania Grupa PGE zakończyła rewitalizację Krzywego Lasu została wyłączona

Trwający ponad 3 lata projekt rewitalizacji Krzywego Lasu pod Gryfinem został ukończony. To kolejne przedsięwzięcie, w którym PGE podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska i wsparcia edukacji ekologicznej młodych pokoleń. Partnerem strategicznym projektu jest Fundacja PGE. 

– W ramach projektu rewitalizacji stworzone zostały rozwiązania umożliwiające zwiedzanie Krzywego Lasu, z wyeksponowaniem jego najpiękniejszych fragmentów przy zachowaniu ochrony jego naturalnych walorów – powiedział Zbigniew Kajdanowski, Prezes Zarządu Fundacji PGE. – Sukcesywnie wspieramy inicjatywy ekologiczne, których celem jest dbałość i poszanowanie środowiska naturalnego, a działania na rzecz ochrony środowiska i edukacji przyszłych pokoleń nie tylko odzwierciedlają nasze wartości, ale również wpisują się w strategię Grupy PGE. Prowadzimy w zielonej zmianie i widać to na każdej płaszczyźnie naszej działalności. Zakończony z sukcesem projekt rewitalizacji Krzywego Lasu jest tego przykładem – dodał Zbigniew Kajdanowski.

Projekt rewitalizacji Krzywego Lasu trwał ponad 3 lata i zakończył się pod koniec 2023 r. W jego ramach powstała infrastruktura zewnętrzna, umożliwiającą zwiedzanie lasu. Dodatkowo na jego terenie postawione zostały kosze na śmieci, ławki, a także drogowskazy. Istotnym elementem rewitalizacji są kolorowe tablice informacyjne, które przedstawiają hipotezy dotyczące powstania tego miejsca, a także opisują naturalny proces starzenia się lasu. Przy każdym miejscu służącym do odpoczynku zostały umieszczone nowe tablice z kodem QR, odsyłające do materiałów filmowych przedstawiających m. in. historię tego miejsca. Łącznie w procesie rewitalizacji Krzywego Lasu, na jego terenie powstało blisko 30 nowych komponentów, które mają na celu jego ochronę, a także przystosowanie i udostępnienie turystom możliwości korzystania z jego walorów przyrodniczych.

Projektowi towarzyszył szereg działań informacyjno-edukacyjnych, których celem była popularyzacja unikatowego charakteru tego miejsca oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

Krzywy Las to żywy pomnik przyrody o powierzchni ponad 0,5 ha położony w Nadleśnictwie Gryfino w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Elektrowni Dolna Odra, spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. To jedna
z najciekawszych atrakcji przyrodniczych i turystycznych na mapie Polski, w której znajdują się blisko 100-letnie nietypowe sosny. Właśnie dlatego w 2020 r., w partnerstwie trójstronnym – przy współpracy Gminy Gryfino, Nadleśnictwa Gryfino oraz przy wsparciu Fundacji PGE rozpoczęto projekt odbudowy Krzywego Lasu.

Wszystkie informacje dotyczące projektu rewitalizacji Krzywego Lasu znajdują się na stronie internetowej: https://krzywylas.pl/

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Wpis został opublikowany 9 lut 2024 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.