CSR w energetyce » TAURON pomaga do kwadratu

TAURON pomaga do kwadratu

12 paź 2023 Możliwość komentowania TAURON pomaga do kwadratu została wyłączona

Żywność, chemia użytkowa, zabawki, kosmetyki, pomoce edukacyjne trafiły do podopiecznych Domu Aniołów Stróżów w ramach akcji „Pomagamy do Kwadratu”. Na liście darów zebranych przez pracowników Grupy TAURON jest dwieście pozycji. Wsparcie jednostki opiekuńczej to kolejna odsłona wieloletniej współpracy, której celem jest wsparcie dzieci z trudnych dzielnic Śląska.

– Do potrzebujących trafi to, czego najbardziej potrzebują: żywność, artykuły higieniczne i przemysłowe, artykuły szkolne i papiernicze. Podopieczni Domu Aniołów Stróżów potrzebują wsparcia, które pomoże im rozwinąć skrzydła – wyjaśnia zaangażowanie TAURONA Prezes Zarządu Paweł Szczeszek. – Cieszy mnie, że nasi pracownicy po raz kolejny aktywnie zaangażowali się w pomoc, która trafi do lokalnych społeczności na Śląsku, gdzie koncentrujemy naszą działalność biznesową – dodaje Szczeszek.

Zbiórka w TAURONIE była prowadzona przez ostanie trzy miesiące we wszystkich spółkach funkcjonujących w ramach Grupy.

– Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów rocznie otacza opieką ponad 600 dzieci. Nasi podopieczni to dzieci z dzielnic pogórniczych i pohutniczych, które potrzebują wsparcia. W drugich Domach prowadzonych przez nasze stowarzyszenie otrzymują ciepłe posiłki, pomoc w nauce, a przede wszystkim wsparcie w rozwiązywaniu problemów. Misji pomocy dzieciom ze Śląska i Zagłębia nie zrealizujemy jednak sami, potrzebujemy wsparcia ludzi i firm o dobrych sercach. Cieszymy się, że od lat możemy liczyć na naszego partnera: Grupę TAURON – opisuje współpracę Monika Bajka, Prezeska Domu Aniołów Stróżów.

Na liście darów, które pracownicy Grupy TAURON przekazali podopiecznym Domu Aniołów Stróżów znajdują się artykuły spożywcze, artykuły przemysłowe i higieniczne oraz artykuły dydaktyczne i szkolne.

Pomagamy do Kwadratu to działanie charytatywne realizowane w tym roku po raz 6. TAURON zaangażował się także w inne działania Domu Aniołów Stróżów, w tym pomogliśmy przy organizacji: Anielskiego Lata czyli zabaw tematycznych dla dzieci spędzających lato w mieście, charytatywnego biegu TAURON Biegnij dla Aniołów w Parku Kościuszki, w którym w tym roku wzięło udział ponad 600 osób oraz Tauronkowej Eko Przedszkolandii – tematycznych zajęć dla maluchów. Wspólnie stworzyliśmy także Anielski Ogród Klimatyczny na Załężu i działamy razem na Europejskim Kongresie Gospodarczym. TAURON jest już po raz 4. partnerem głównym Domu Aniołów Stróżów.

Stowarzyszenie „Dom Aniołów Stróżów” od ponad 25 lat opiekuje się dziećmi i ich rodzinami. Nieodpłatnie prowadzi osiem świetlic terapeutycznych, klubów malucha i klubów rozwoju dzieci. Obecnie we wszystkich placówkach (Katowice Załęże, Sosnowiec Juliusz, Chorzów Batory) pomoc w codziennych problemach otrzymuje kilkaset dzieci, młodzieży oraz ich rodziny. Często świetlice są jedynymi miejscami, w których najmłodsi mogą zjeść ciepły posiłek i w komfortowych warunkach odrobić lekcje.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 12 paź 2023 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Zapisując się do Newslettera otrzymasz bezpłatny dostęp do każdego wydania dwumiesięcznika „Nowa Energia”.

Warto zobaczyć