News » Trwa przetarg na zakup i wdrożenie systemów zasilania podstawowego i awaryjnego w ramach programu LTE450

Trwa przetarg na zakup i wdrożenie systemów zasilania podstawowego i awaryjnego w ramach programu LTE450

21 lis 2022 Możliwość komentowania Trwa przetarg na zakup i wdrożenie systemów zasilania podstawowego i awaryjnego w ramach programu LTE450 została wyłączona

PGE na początku listopada br. ogłosiła przetarg na zakup i wdrożenie systemów zasilania podstawowego i awaryjnego na potrzeby budowy sieci LTE450. Jest to kolejny przetarg uruchomiony w ramach programu budowy sieci łączności dla energetyki, będącego elementem jednego z filarów strategii Grupy PGE.

Zamówienie w ogłoszonym w listopadzie br. przetargu obejmuje dostawę i wdrożenie systemów zasilania, umożliwiających pracę urządzeń stacji bazowych LTE450. A w przypadku zaniku napięcia z sieci, ich nieprzerwaną pracę przez około 36 godzin. Systemy mają zapewnić podtrzymanie usług łączności LTE450, niezbędnych do funkcjonowania i zarządzania siecią energetyczną na terenie działania Operatora Systemu Dystrybucyjnego PGE Dystrybucja. Zamówienie obejmuje także świadczenie gwarancji oraz wsparcie techniczne dla elementów systemu zasilania.

Dokumenty i wszelkie informacje dotyczące postępowania znajdują się w systemie zakupowym Grupy PGE, w strefie zamówień publicznych https://swpp2.gkpge.pl.

Numer Postępowania: POST/DYS/OB/LZA/17845/2022 

***

Informacje dodatkowe o LTE 450: Za realizację Programu LTE450 odpowiada spółka PGE Systemy, zajmująca się obsługą teleinformatyczną Grupy PGE. W sierpniu 2018 roku, wkrótce po otrzymaniu koncesji na częstotliwość 450 MHz, rozpoczęła prace przygotowawcze do budowy sieci łączności dla energetyki. Od tego czasu wykonano działania w obszarach technicznych i finansowych, które umożliwiły opracowanie modelu biznesowo – technicznego na wdrożenie LTE450. W 2021 r. przeprowadzono Wstępne Konsultacje Rynkowe na kluczowe komponenty, stanowiące elementy sieci LTE450. W wyniku zrealizowanych prac analitycznych przygotowano dokumentację przetargową, na podstawie której ogłaszane są przetargi. W lutym 2022 r. ogłoszono przetarg na zakup i wdrożenie dwóch odrębnych środowisk sieci rdzeniowej CORE LTE450 – produkcyjnego i testowego – umożliwiających kompleksowe świadczenie usługi transmisji danych dla urządzeń LTE, a w marcu na komponenty sieci radiowej RAN. W październiku, w ramach programu LTE450, PGE ogłosiła przetarg na modernizację i adaptację wież telekomunikacyjnych PGE Dystrybucja.

Nowoczesna łączność LTE450 wpłynie na poprawę niezawodności sieci elektroenergetycznej, zwiększy jej bezpieczeństwo oraz skróci czas lokalizowania i usuwania awarii występujących w sieci średniego i niskiego napięcia, a w związku z tym, w znaczącym stopniu przyczyni się do pewniejszych dostaw energii do odbiorców. Budowana sieć łączności LTE450 jest integralną częścią realizowanego w PGE Dystrybucja projektu Liczników Zdalnego Odczytu, w ramach którego do roku 2030 u wszystkich odbiorców spółki zainstalowane zostaną nowoczesne liczniki energii elektrycznej umożliwiające m.in. zdalny odczyt danych pomiarowych. Odbiorcy zyskają możliwość bieżącego dostępu do informacji na temat zużycia energii i obliczonych według niego opłat. Niezawodna i bezpieczna sieć łączności jest również niezbędna do budowania nowoczesnej energetyki, wymagającej m.in. integracji odnawialnych źródeł energii, bilansowania, czy rozwoju klastrów energii.

Link, YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=mhwxhEhpSJg

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Wpis został opublikowany 21 lis 2022 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.