Sport w energetyce

Znamy kolejnych finalistów TAURON Junior Cup

TAURON po raz czwarty zaprosił młodych sportowców na turniej rozgrywany z okazji Święta Niepodległości.  Małopolskie eliminacje wyłoniły drużyny, które awansują do wielkiego finału. Wielki finał odbędzie się 11 listopada w krakowskiej TAURON Arenie.

Z województwa małopolskiego do wielkiego finału awansowały: Can Pack Okocimski Brzesko (rocznik 2013), KS Zakopane (rocznik 2013), Srebrni Olkusz (rocznik 2013), Krakus Nowa Huta (rocznik 2014), KS Chełmek (rocznik 2014), Szkoła Futbolu Staniątki (rocznik 2015), Can Pack Okocimski Brzesko (rocznik 2015) i Nadwiślańska Nowe Brzesko (rocznik 2015).

Do rywalizacji na boiskach w Krakowie stanęło 30 drużyn, które grały w pięciozespołowych grupach. Następnie zwycięzców w poszczególnych rocznikach wyłoniła faza pucharowa. Krakowskie eliminacje odbyły się 15 października w Com-Com Zone Nowa Huta w Krakowie. W kolejną sobotę dla województw opolskiego i dolnośląskiego zaplanowaliśmy eliminacje we wrocławskiej Hali Orbita. Finał zostanie rozegrany w Święto Niepodległości w krakowskiej TAURON Arenie.

– TAURON Junior Cup to działanie wpisujące się w nurt nowoczesnego patriotyzmu. Uczymy młodych ludzi potęgidługotrwałego wysiłku, pokazujemy wartość współpracy między pokoleniem dzieci, rodziców i dziadków. Wiem, że każdy z grających w naszym turnieju nie zostanie profesjonalistą, ale sport jest wymagającym nauczycielem, który daje dobry fundament pod życiowy sukces – wyjaśnia zaangażowanie w sport juniorski Paweł Szczeszek, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia.

Do rywalizacji w tym roku stają dzieci z roczników 2013, 2014 i 2015. Zwycięskie drużyny otrzymają nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają 10 tys. zł, zaś z trzeciego – 5 tys. zł. W tym roku, na uczestników TAURON Junior Cup czeka jeszcze więcej emocji – również za sprawą nagród. Podobnie jak w roku ubiegłym, zwycięska drużyna z najstarszego rocznika pojedzie na obóz szkoleniowy na Maltę.

Z zakończonych w ubiegłym tygodniu eliminacji województwa śląskiego do finału awansowały: UKKS Katowice (rocznik 2013), KS 94 Rachowice (rocznik 2013), KS 94 Rachowice (rocznik 2014), Zagłębie Sosnowiec (rocznik 2014), Zagłębie Sosnowiec (rocznik 2015), Gwiazda Ruda Śląska (rocznik 2015).

Patronem honorowym turnieju są: premier RP Mateusz Morawiecki, Jacek Sasin, wicepremier i Minister Aktywów Państwowych. Rozgrywki organizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem SIEMACHA.

fot. Marcin Kadziolka

Źródło: TAURON Polska Energia SA 

Działy

Reklama