OZE

Wiceminister Anna Łukaszewska-Trzeciakowska na konferencji „Silesia2030”

Suwerenność energetyczna, polski miks energetyczny oraz rola odnawialnych źródeł energii były głównymi tematami wystąpienia Wiceminister Klimatu i Środowiska Anny Łukaszewskiej-Trzeciakowskiej podczas konferencji „Silesia 2030”. Wydarzenie obyło się 23 września 2022 r. w Katowicach.

– Trwa wojna energetyczna. Zaniechania na szczeblu Unii Europejskiej, które były po drodze i niesłuchanie głosu Polski w sprawie Nord Stream 2 były błędem. Kryzys energetyczny dotyczy wszystkich paliw, wszystkich źródeł energii. Powinno nas to zmusić do refleksji na poziomie europejskim i do zastanowienia się, jak w przyszłości powinna być prowadzona polityka energetyczna – powiedziała Wiceminister Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.

Jak dodała Wiceszefowa Resortu Klimatu i Środowiska, suwerenność energetyczna jest i powinna być dla nas kluczowa, dlatego też potrzebna jest głęboka analiza polskiego miksu energetycznego.

Konferencja „Silesia 2030” to coroczne spotkanie poświęcone rozwojowi Śląska, energetyce i gospodarce. Podczas wydarzenia zaprezentowano raport na temat koncepcji funkcjonowania systemu elektroenergetycznego z udziałem energetyki wiatrowej oraz bloków 200 MW.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

Działy

Reklama