OZE

Podpisanie umów między nadleśnictwami, a spółką Tauron Zielona Energia

Wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka wziął udział w podpisaniu umów pomiędzy nadleśnictwami, a spółką Tauron Zielona Energia. Wydarzenie odbyło się 30 sierpnia 2022 r. na terenie Nadleśnictwa Stary Sącz. Dokumenty umożliwią realizację inwestycji i projektów OZE na gruntach leśnych.

– Zastosowanie ekologicznych i odnawialnych materiałów, takich jak drewno oraz wykorzystanie energii wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne to ważny element rozwoju w kontekście realizacji założeń Europejskiego Zielonego Ładu – zaznaczył Wiceminister Edward Siarka w swoim wystąpieniu.

Lasy Państwowe priorytetowo traktują kwestię inwestycji w odnawialne źródła energii. Budynki należące do PGL LP poddawane są termomodernizacji, a nowe obiekty powstają przy zastosowaniu ekologicznych materiałów.

– W obliczu współczesnych wyzwań z zakresu ciepłownictwa i energetyki w sposób szczególny jesteśmy zobowiązani, aby promować nowoczesne technologie przyjazne środowisku. Szukamy alternatyw, które m. in. ograniczą emisję szkodliwych gazów cieplarnianych – podsumował Wiceminister.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Działy

Reklama