Ciepłownictwo » Gorzowska elektrociepłownia przygotowuje się do zimy

Gorzowska elektrociepłownia przygotowuje się do zimy

13 lip 2022 Możliwość komentowania Gorzowska elektrociepłownia przygotowuje się do zimy została wyłączona Share 'Gorzowska elektrociepłownia przygotowuje się do zimy' on Facebook Share 'Gorzowska elektrociepłownia przygotowuje się do zimy' on Email Share 'Gorzowska elektrociepłownia przygotowuje się do zimy' on Print Friendly

Sezon letni to czas, kiedy prowadzone są wszystkie niezbędne przeglądy oraz remonty jednostek wytwórczych, tak aby przygotować je na nadchodząca zimę. W elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gorzowie Wielkopolskim zakończył się właśnie przegląd okresowy turbin.

Przez ostatni miesiąc trwały intensywne prace na nowym bloku gazowo-parowym, który jest głównym źródłem wytwarzania ciepła dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego. W tym czasie był on całkowicie wyłączony z użytku. Prace były zaplanowane tak, aby odbiorcy nie odczuli niedogodności z tym związanych.

Zakres zadań obejmował przegląd typu „A” turbin gazowych TG11 oraz TG12, a także przegląd typu „B” turbiny parowej TP10. Kompleksowe kontrolowano instalacje elektryczne, maszyny oraz aparaturę kontrolno-pomiarową i automatykę. Dodatkowo  wykonano badania urządzeń podlegających dozorowi technicznemu.

– Prace w elektrociepłowni prowadzone są przez cały rok. Po intensywnym sezonie grzewczym przystąpiliśmy do działań konserwacyjnych oraz remontowych. Nasze urządzenia po przeglądzie zapewnią bezawaryjną ciągłość produkcji ciepła oraz ciepłej wody użytkowej w trakcie nadchodzącej zimy – powiedział Wojciech Dobrak, Dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim.

Jesteśmy bezpieczni energetycznie

W obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę oraz ograniczenia dostaw gazu ze wschodu pojawiły się  obawy dotyczące dostępności błękitnego paliwa do produkcji energii elektrycznej oraz ciepła w całym kraju. Sytuacja w Gorzowie Wielkopolskim nie stwarza żadnych zagrożeń. Gazu niezbędnego do produkcji na pewno nie zabraknie.

– Nasi mieszkańcy mogą się czuć bezpiecznie. Zapewnimy nieprzerwane dostawy ciepła oraz ciepłej wody użytkowej dzięki dywersyfikacji źródeł gazu w gorzowskiej elektrociepłowni. Możemy korzystać w dowolnych proporcjach zarówno z gazu systemowego, jak i z lokalnych źródeł pochodzących z oddalonego o 40 km od Gorzowa Barnówka – informuje Dyrektor Wojciech Dobrak.

Źródło: PGE Energia Ciepła SA

Wpis został opublikowany 13 lip 2022 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć