Elektroenergetyka

Transformacja energetyczna tematem rozmów Citi Banku i MAP

– Transformacja energetyczna i wyzwania przed którymi dzisiaj stoimy tworzą dla Polski przestrzeń do współpracy z międzynarodowymi instytucjami finansowymi – mówi Wiceminister Karol Rabenda podczas spotkania z przedstawicielami Citi Banku w Ministerstwie Aktywów Państwowych w Warszawie.

Dzisiejsze spotkanie wiceministra Karola Rabendy z przedstawicielami Citi Banku Handlowego to kontynuacja rozmów Wicepremiera Jacka Sasina z Wiceprezesem Citibanku Jay’em Collinsem, które miesiąc temu odbyły się w Davos. Tematami były m. in. inwestycje podejmowane w Polsce w ramach transformacji energetycznej, utrzymanie łańcuchów dostaw oraz stworzenie warunków finansowych dla gospodarki w szybko zmieniających się uwarunkowaniach międzynarodowych.

Citibank jest zainteresowany udziałem kapitałowym w transformacji energetycznej Polski. Strony rozmawiały dziś o możliwej współpracy w stworzeniu całościowego planu inwestycji energetycznych.

Polska wchodzi w proces dynamicznej transformacji energetycznej. Najważniejszym obecnie wyzwaniem dla Polski i Europy jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego przez dywersyfikację, rozwój alternatywnych źródeł energii, zmianę kierunków dostaw oraz inwestycje w czyste technologie. Proces ten musi być społecznie akceptowalny.

Źródło: Ministerstwo Aktywów Państwowych

 

Działy

Reklama