CSR w energetyce » PGE uhonorowana Złotym Listkiem CSR POLITYKI

PGE uhonorowana Złotym Listkiem CSR POLITYKI

2 cze 2022 Możliwość komentowania PGE uhonorowana Złotym Listkiem CSR POLITYKI została wyłączona Share 'PGE uhonorowana Złotym Listkiem CSR POLITYKI' on Facebook Share 'PGE uhonorowana Złotym Listkiem CSR POLITYKI' on Email Share 'PGE uhonorowana Złotym Listkiem CSR POLITYKI' on Print Friendly
PGE Polska Grupa Energetyczna jako lider zrównoważonego rozwoju została po raz pierwszy wyróżniona Złotym Listkiem CSR POLITYKI w tegorocznej, jedenastej edycji zestawienia. Spółka została doceniona za przygotowanie i dostosowanie działalności PGE do wymogów regulacyjnych związanych z zarządzaniem obszarem ESG.

– PGE wdrażając w 2020 r. nową strategię położyła szczególny nacisk na działania w kierunku zrównoważonej transformacji energetycznej z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz współpracy z interesariuszami. Obrany kierunek zmian i systematyczna realizacja wyznaczonych celów pokazuje, że jesteśmy liderem transformacji energetycznej w Polsce. Otrzymany po raz pierwszy Złoty Listek jest potwierdzeniem wywiązywania się z podjętych zobowiązań w obszarze społecznej odpowiedzialności – powiedział Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE Polska Grupa Energetyczna od sześciu lat znajdowała się w gronie laureatów Listków CSR POLITYKI, ale Złotym Listkiem CSR POLITYKI została uhonorowana po raz pierwszy. Nagroda została wręczona za zrównoważony rozwój, będący kluczowym elementem strategicznych działań oraz za relacje z interesariuszami, a także cykliczne informowanie o swoich działaniach w raportach pozafinansowych i zintegrowanych, przygotowanych zgodnie z międzynarodowymi standardami i niezależnie zweryfikowanych. Organizatorzy uwzględnili także realizowane przez PGE działania w zakresie ESG wzorowane na najlepszych lokalnych i globalnych praktykach zarządczych oraz stosowanie międzynarodowych standardów. Jako istotny element zarządzania wśród czynników ESG wskazano także całościowy system zarządzania etyką w organizacji, aspektami pracowniczymi oraz współpracę z partnerami opartą na zasadach zapisanych w Kodeksie etyki dla partnerów biznesowych.

– Cieszę się, że wspólna inicjatywa Deloitte i tygodnika POLITYKA już po raz 11 pozwala zaprezentować polskie firmy najbardziej zaangażowane w strategiczne ujęcie ESG ze wskazaniem na liderów zrównoważonego rozwoju. Z jednej strony zależało nam na tym, by pokazać znaczenie wyzwań związanych ze zmianami klimatu, a w szczególności potrzebę transformacji klimatycznej w firmach. Z drugiej strony, mając na uwadze wojnę za naszą wschodnią granicą, chcieliśmy podkreślić znaczenie działań wspierających Ukrainę i zapytaliśmy o dobre praktyki podjęte przez firmy w tym zakresie. Polski biznes bardzo dobrze zdał egzamin z odpowiedzialności społecznej – powiedziała Irena Pichola, Partner w Deloitte, Lider Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, podsumowując kolejną edycję Listków CSR POLITYKI.

Do tegorocznej edycji zestawienia, realizowanego przez Tygodnik POLITYKA, firmę doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu zgłosiło się 126 firm i aż 82 firmy zdobyły wyróżnienia. Złoty Listek CSR POLITYKI trafił do 21 firm, Srebrny Listek do 27, a Biały Listek do 35. Oceny zostały przyznane na podstawie analizy opartej na wypełnionej przez firmy ankiecie, opracowanej według wytycznych normy ISO 26000. Analizie poddawane są działania przedsiębiorstw z perspektywy działań środowiskowych, społecznych, oraz kwestii ładu korporacyjnego.

Wśród wyróżnionych firm ok. 90% posiada aktualny, wdrożony i adekwatny dla działalności w Polsce dokument definiujący m.in. kierunki, priorytety, cele, mierniki i zadania związane z zarządzaniem firmą w sposób społecznie odpowiedzialny (CSR) i zrównoważony (ESG). W większości mają zdefiniowaną strukturę zarządzania tym obszarem, a odpowiedzialność została ulokowana na poziomie członka zarządu. Pokazuje to, jak ważne w ostatnich latach stały się aspekty ESG.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Wpis został opublikowany 2 cze 2022 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć