CSR w Energetyce

Dzień Dziecka w URE: co łączy podpalniczki, prądownie i panele foteliczne?

Dzieci są niesamowite! Posłuchajcie, co mają do powiedzenia na temat prądu!

Z okazji Dnia Dziecka Urząd Regulacji Energetyki zrealizował projekt, w którym przedszkolaki wypowiadają się na poważny i dotyczący nas wszystkich temat, który szczególnie dziś ma ogromne znaczenie i budzi wiele emocji.

Projekt wymagał wsparcia rodziców, wujków i cioć – pracowników Urzędu Regulacji Energetyki – którzy zostali poproszeni o nagranie swoich najbliższych – przedszkolaków w wieku 4-6 lat. W nagraniu dzieci miały odpowiedzieć na jedno, wcale niełatwe pytanie: SKĄD SIĘ BIERZE PRĄD? – I w ten sposób dowiadujemy się, że prąd bierze się m. in. z „prądowni” (…), szkła (…) lub trzech żywiołów ziemi. Okazuje się też, że już przedszkolaki wiedzą, że prąd może być „brudny”, bo produkowany z czarnego węgla, lub całkiem przyjazny środowisku – z wody, słońca czy wiatru.

I choć odpowiedzi udzielali najmłodsi, często były one dojrzałe i kreatywne zarazem. A w jednym z „wywiadów” sam prezes URE wcielił się w rolę pytającego.

– To była prawdziwa radość posłuchać wypowiedzi przedszkolaków i dowiedzieć się jakie mają wyobrażenie o źródłach energii elektrycznej, jej znaczeniu i przydatności. Okazuje się, że czterolatek może opowiedzieć o tym w sposób, jaki nie przyszedłby do głowy nawet ekspertom z wieloletnim stażem  – powiedział Rafał Gawin, prezes URE.

 

Dziękujemy Oli, Łusi, Marcinkowi, Gabi, Dawidkowi, Jureczkowi, Piotrusiowy, Kubie, Ali, Stasiowi, Jureczkowi, Zuzi, Antosiowi, Jagódce, Natalce, Alusiowi i Idze. I zapraszamy do wysłuchania, co dzieci mają nam do powiedzenia na temat produkcji i pochodzenia prądu.

Wszystkim Dzieciom z okazji ich Święta życzymy dużo słońca i niekończących się pokładów energii!

***

Źródło: Urząd Regulacji Energetyki

Działy

Reklama