CSR w Energetyce

Rekordowe wyniki wspólnej akcji Krwiodawców z bełchatowskich oddziałów PGE GiEK

Kolejna wspólna akcja pracowników Centrali PGE GiEK, Kopalni i Elektrowni Bełchatów oraz spółek zależnych zgromadziła rekordową liczbę krwiodawców. Ponad 70 osób oddało blisko 32 litry drogocennego leku.

Idea krwiodawstwa połączyła kolejny raz pracowników PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna – wspólną akcję zorganizowały 26 maja 2022 r. w siedzibie Centrali Spółki w Bełchatowie Klub HDK PCK przy Elektrowni Bełchatów, Powiatowe Stowarzyszenie HDK przy Kopalni Bełchatów i Centrala PGE GiEK. Do akcji osobiście przyłączył się prezes zarządu Andrzej Legeżyński.

– Wszyscy wiemy, że nic nie zastąpi krwi, dlatego dziękuję wszystkim pracownikom oraz mieszkańcom Bełchatowa i okolic, którzy biorą udział w akcjach krwiodawczych. Ratowanie zdrowia i życia pacjentów zasługuje na najwyższe słowa uznania – podkreśla Andrzej Legeżyński, Prezes Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

W tym roku w lokalizacji bełchatowskiej odbyły się cztery akcje krwiodawcze; wczorajsza w siedzibie spółki, dwie w bełchatowskiej kopalni i jedna w Elektrowni Bełchatów. Podczas zorganizowanych akcji, poza wczorajszą, 119 krwiodawców oddało łącznie 50,850 l krwi.

Do końca roku planowanych jest jeszcze osiem akcji. To już siódma, wspólna akcja w Centrali – zbiórki organizowane są dwa razy w roku – wiosną i jesienią.

Źródło: Departament Komunikacji PGE GiEK

Działy

Reklama